2022 рік може стати останнім для пандемії коронавірусу

22 грудня 2021, 21:18
Попередні пандемії закінчувалися через два роки. Коронавірус теж закінчиться - можливо, не за два роки, але є імовірність, що весна і осінь 2022 року будуть останніми сплесками коронавірусу.
коронавірус
2022 рік може стати останнім роком пандемії, але коронавірус вже нікуди не зникне / Reuters

Швидше за все, вже в 2022 році коронавірус може піти на спад. Адже будь-яка епідемія не триває вічно. Чим більше людей перенесли хворобу, щепилися, тим менше залишається тих, хто ще не стикався зі збудником і міг б захворіти.

Повторно хворих не так багато, крім того, потрібно враховувати, що далеко не всі випадки захворювання були враховані статистикою, тому як лабораторно захворювання було підтверджено не у всіх - у когось немає сил і засобів дістатися до лабораторії, у когось не було важкого перебігу тощо.

Омікрон, який вже з'явився в Україні, не викликає такого ж важкого перебігу, як у Дельти або британського штаму. Це означає, що можливе збільшення кількості нових випадків за рахунок тих, хто поки не хворів. Тяжкість перебігу хвороби у більшості не буде вимагати госпіталізації, відповідно, медична система цілком може з цим впоратися.

відео дня

Зараз все йде до того, що якщо з'являється новий збудник, потім його адаптаційні можливості дозволяють пристосуватися і не викликати важкого перебігу, стаючи сезонним збудником. Таких у нас вже дуже багато і коронавірус може стати черговим.

Коронавірус вже нікуди не зникне. У нас було 5 штамів коронавірусу, які викликали респіраторну хворобу, яка не була важкою і не вимагала госпіталізацій. Омікрон може стати одним з них.

читайте також"Омікрон" може змінити пандемію коронавірусу-ВООЗАле карантинні обмеження далеко не завжди пов'язані з тим, що відбувається зі збудником. Коли навесні 2020 року все закривали і було мало хворих, це відбувалося не стільки через перебіг хвороби і вірусу, а через переляк. Тому карантин залежить від тих, хто приймає рішення. Якщо буде менше важких хворих і лікарні не будуть перевантажені, я не бачу причин для запровадження жорстких заходів. Зрештою, ми ж не робимо цього через грип.

Чи будуть у наступному році зберігатися обмеження щодо носіння масок зараз невідомо. Можливо, комусь хочеться, щоб купували маски або робили ПЛР-тести, адже багато хто відкрив на цьому свій бізнес. Мета у всіх різна і для когось це може бути бажання заробляти, а для когось - доцільність з точки зору населення, і обидві ці цілі можуть не збігатися.

Під час грипозних пандемій, які відбулися у 2009-2010 році і до цього відбувалися в минулому столітті, ніхто не закривав континенти і примусово не надягав маски. Зазвичай такі пандемії йшли своєю чергою і закінчувалися через два роки. Коронавірус також закінчиться, але, можливо, не за два роки, а враховуючи наявність декількох вакцин, які захищають від госпіталізацій і летальності, є імовірність, що весна і осінь 2022 року будуть останніми сплесками коронавірусу. А судячи з того, що Омікрон не викликає важкого перебігу і все швидко поправляються, пандемія вже йде до завершення.

Алла Мироненко, вірусолог, завідувач відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л. В. Громашевського, спеціально для Главреда

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти