Витік інформації про те, що Путін начебто наказав визначити цілі в Києві для ударів «Орєшніком», не є випадковим – це зроблено навмисно і санкціоновано. Зроблено це для того, щоб стримати Україну від атак та активних бойових дій 9 травня. Тож це була неприхована погроза, але Україні не варто реагувати на це.
Так, не варто вважати, що погроза завдати удару «Орєшніком» по Києву є блефом Кремля. Це цілком можливо. Та, найімовірніше, Україна утримається від ударів по Москві, тож у Росії не буде приводу застосовувати «Орєшнік» по Києву.
На мою думку, є певна домовленість Києва та Вашингтону, і адміністрація Трампа дала нам зрозуміти, що такі дії щодо Москви 9 травня будуть небажаними. Відтак, якщо не буде ударів по Москві, то у Росії не буде приводу застосувати «Орєшнік» по Києву.
Та, схоже, Путін не надто вірить в те, що американці впливають на Україну, оскільки змушений додатково погрожувати нам ще й «Орєшніком». Є факти, які свідчать, що ми інколи діємо всупереч побажанням США, або просто не інформували американських партнерів про наші плани.
Тож навряд чи подібні погрози з боку РФ вплинуть на рішення нашого воєнно-політичного керівництва. Адже якщо піддатися шантажу, росіяни його використовуватимуть ще і ще.
Втім, на мою думку, організовуючи атаки на Москву або Московський регіон 9 травня, нам не варто ставити за мету влучити в Путіна – це буде марним витрачанням ресурсів. А от, скажімо, спричинити повітряну тривогу та параліч московських аеропортів було б корисно. Тож бити по Красній площі сенсу немає.
Ще один момент. Дещо дивною є подана російськими ЗМІ інформація про те, що росіянам потрібно визначати цілі атак у Києві. Адже цілі для російських ракет, зокрема і в українській столиці, були визначені ще до того, як росіяни розпочали «СВО». Таке формулювання ще раз доводить, що цей витік був контрольований Кремлем і розрахований на керівництво України.
Що може стати цілями для «Орєшніка» в Києві, мені важко сказати – я не знаю, що в головах кремлівських ідіотів. Вони можуть завдати ударів і по центру Києва, і по околицях міста – це може бути будь-що. Хіба лікарня Охматдит Росію зупинила? Ні. Тому гадати немає сенсу.
Георгій Тука, колишній голова Луганської військово-цивільної адміністрації, екс-заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо-переміщених осіб, спеціально для Главреда
Георгій Борисович Тука (народився 24 листопада 1963, Київ) – український державний і громадський діяч. Керівник і засновник волонтерської групи "Народний тил". Голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації (22 липня 2015 – 29 квітня 2016), пише Вікіпедія.