Середина зими.
Байден намагається зафіксувати перемогу хоча б над ХАМАС. Блінкен і Остін пишуть статтю з напуттями. Ліберально-демократичні олігархи присягаються, що з дитинства за Трампа і традиційні цінності. Оточення Трампа публічно і через анонімні інсайди меніджує очікування щодо війни в бік зниження. Догорає Лос-Анджелес.
Путін має намір схопити частину уваги за рахунок Ірану, але поки там все неблискуче. У Росії дістали зі скрині Патрушева як найстрашніше з опудал, але він не впорався. Лавров дав пресконференцію з нагоди підсумків 2024 року, розповів про користь жовтенят. Догорає ціла низка нафтобаз, аж до Волги.
НАТО раптово виявило небезпечну Росію. І готується чи то вивчати російську мову, чи то заганяти танкери з нафтою в Неву.
Німці вирішили відродити НДР, але це поки що обговорюється. Австрійці натякають, що у німців є гідні конкуренти в частині мракобісся. Фіцо загрожує непоправним, але про всяк випадок готується перепливати Дунай до австрійців. Хорвати обрали проросійського президента. Сербський президент із погано приховуваною радістю скаржиться, що його примушують вигнати росіян із нафтового бізнесу. Орбан зачаївся.
Південні корейці після захоплення в полон двох північних корейців взяли під варту свого президента. Ну, збіглося так.
Ідіотськими заявами нагадав про себе Мадуро і його польський наслідувач на мінімалках. Китай нагадав, що компартія не допустить самодіяльності та бардаку в питаннях реінкарнації...
Загалом, пора записувати в стовпчик.
1. почнемо з нагадування товаришам у НАТО, що Україна краще за всіх знає російську мову (бо українці її вигадали) і більше за всіх робить для безпеки на Балтиці.
Нарада Рютте з натовськими воєначальниками може мати тільки одне раціональне продовження: комплекс прикладних заходів щодо посилення оборони України.
Якщо противник - Росія - то єдиний спосіб перетворити європейські армії на щось гідне проти Росії - спішно переймати досвід України. А це неможливо без певної міри залучення. У тих європейських військових, хто каже, що війна з Росією ймовірна за 3-5-7 років, скоро почнуть питати, а що конкретно ви робите? Хто буде довго міркувати - той запізниться.
Але тут поки що уповільнений процес, без нової адміністрації США всі плани і розмови в НАТО - белетристика.
2. До заяв адміністрації, що йде, треба ставитися філософськи. І пам'ятати, що в США влада змінюється. І через якийсь час зміниться знову. Треба буде оцінити об'єктивно, але трохи пізніше.
Поки що стійке відчуття, що американські політики беруть українські тексти 2021-2022 рр. і копіпастять звідти цілими абзацами практично дослівно. У частині опису ризиків - дослівно без перебільшення. Цікаво, скільки часу мине до імітації каяття а-ля Клінтон з приводу ядерної зброї?
Адміністрація, що входить, пунктиром позначає контур. Поки читається намір відкласти будь-які рішення до літа зі збереженням обличчя. До літа - бо за нинішніх тенденцій у РФ мають загостритися проблеми на фронті. А у нас на півроку вже є різноманітні зобов'язання з підтримки, але туманне майбутнє з осені.
Мабуть, гіпотеза в тому, що до літа всіх буде легше примушувати до якихось поступок, про які сказав Рубіо. А якщо трохи натиснути з допомогою по руйнуванню логістики РФ, то і фронт можна буде стабілізувати за пару місяців. Про що сказав Волтц. Що з цього вийде - ми побачимо тільки в тому випадку, якщо не розвалимо себе самі.
Радник міністра оборони, блогер, журналіст. Проживає у Харкові. Активно коментує в соцмережах події, що відбуваються в країні і світі. Працював координатором проєкту "Флот-2017". До цього обіймав посаду заступника голови правління Українського центру розвитку музейної справи.