Зовнішня політика Туреччини завжди була прагматичною. З огляду на те, що зовнішня торгівля є основним інструментом економічного розвитку і зростання, Туреччина традиційно уникала будь-яких політичних кроків, які могли призвести до важких торговельно-економічних втрат для Республіки.
Саме дуже динамічний турецький бізнес-клас зумовлює позицію ТР щодо санкцій проти росії (яких Туреччина уникає з усіх сил).
В цьому контексті обмеження на торговельні операції з Ізраїлем через ситуацію в Газі є доволі таки безпрецедентними.
Унікальність рішення Ердогана заборонити експортно-імпортні операції щ ізраїльськими портами лежить відразу в двох площинах.
По-перше, це на моїй памʼяті перше серйозне зовнішньополітичне рішення, яке прийняте всупереч бізнес-класу, але з огляду на тиск ісламістських сил.
По-друге, це також перший на моїй памʼяті випадок принесення Туреччиною економіки в жертву політиці.
Ну, що ж це дало нам право очікувати запровадження такого ж підходу до росії. Раз принципи важливіші за гроші, то завжди?
Богда́н Васи́льович Яре́менко (нар. 25 вересня 1971, Київ) — український дипломат, політик і громадський діяч. Надзвичайний та Повноважний Посланник 1-го класу, генеральний консул України в Стамбулі (з 2010), за сумісництвом представник України при Організації чорноморського економічного співробітництва (2010—2013). Народний депутат України 9-го скликання.
Голова правління заснованого українськими дипломатами благодійного фонду Майдан закордонних справ, повідомляє Вікіпедія.