Крім того, Хейнс додала, що оцінки розвідки вказують на зростання співпраці у політичному, економічному, військовому, технологічному сегментах.
Голова розвідувального управління Міноборони США, генерал Джеффрі Круз сказав, що США і Китай будуть поглиблювати співпрацю і «якби у нас виник конфлікт з однією країною, велика ймовірність, що ми матимемо другий фронт». Ця загроза впливає на військове планування, на розрахункові потреби у техніці і людях.
Що цікаво. Ця інформація від американських військових і розвідників публікується на фоні ще двох ліній ескалації.
Перша - чергове загострення у Південнокитайському морі: на днях Китай знову атакував (https://t.me/yb_ua/5329) філіппінський корабель, це третій такий інцидента за півроку. Нагадаю, що там Китай намагається “віджати” майже всю акваторію у Філіппін, В'єтнаму, Малайзії, Брунею і Тайваню.
Друга - активізація шпигунської (https://t.me/yb_ua/5322) мережі в Європі. Останніми тижнями в Британії і Німеччині затримали підозрюваних у шпигунстві на Китай. Де у скандал потрапив депутат від ультраправої Альтернативи для Німеччини. Активізацію шпигунської мережі в Європі пов'язують з поступовим “охолодженням” стосунків між КНР і ЄС на фоні російської агресії. У європейському шпигунстві теж простежується тісна співпраця Росії та Китаю - китайська шпигунська мережа активно контактує з ультраправими політиками і рухами, які багато років підгодовує Росія. Обидві країни бажають підірвати позиції західних країн: в першу чергу посилити поляризацію суспільств Європи і США підживленням радикальних політичних рухів.
При цьому всі сторони продовжують поводити себе обережно:1. Для Китаю європейський і американський ринок занадто важливі. Особливо на фоні кризи, у яку поступово занурюється китайська економіка. 2. Європа значною мірою намагається зберегти економічні зв'язки з Китаєм як важливим торговельним партнером і місцем, де зосереджені інвестиції. Хоча співпраця поступово згортається. 3. США перебудовуються на Мексику, Індію і Південно - Східну Азію як виробничу базу, але це потребує часу.
В підсумку:1. Для Китаю співпраця з Росією поки не переходить “червоних ліній”, адже масштабні санкції можуть мати для КНР непередбачувані наслідки. І прямої загрози вторгнення на Тайвань у найближчому часі немає. 2. Для США і особливо для Європи пряма конфронтація з Китаєм все ще залишається вкрай неприйнятним сценарієм розвитку подій, якого вони будуть намагатися уникнути “до останнього”.
Але напруга продовжує зростати по всім гіпотетичним точкам зіткнення.
Юрій Богданов - блогер, аналітик, спеціаліст зі стратегічних комунікацій у сфері бізнесу, державного управління та політики. Колишній радник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації. У 2010 закінчив Київський національний економічний університет.