Присутність на московському параді 9 травня головного гостя - голови КНР Сі Цзіньпіна означає принципову відсутність на Красній площі президента США. 9 травня - це буде свято Сі Цзіньпіна, а не Путіна і Трампа. І все завдяки завзятості та сміливості України. Пекін повинен буде ще оцінити роль України в ослабленні близьких стосунків хитрого Трампа і підлого Путіна. Це була і залишається небезпечна пара.
У результаті, виявилося, що Путіну вкрай незручно сидіти на двох стільцях. Спроба Путіна маніпулювати одночасно Пекіном і Вашингтоном легко може перетворитися на ситуацію, коли Путін опиниться між молотом і ковадлом.
Це перша перемога Пекіна над Трампом у світовій боротьбі за лідерство. Відповідно, російська "ядерна парасолька" залишається в руках китайців. А значить ядерний шантаж Путіна і СІ різко обмежує військові можливості США в захисті Тайваню.
За 100 днів правління президента США Трампа можна вже здогадуватися, як він далі правитиме. Для Трампа насамперед важливий свої специфічний сумбурний непередбачуваний стиль поведінки, а не ясна політична стратегія. Наприклад, якщо ситуація у світовій битві США з Китаєм зайде в глухий кут, стане вкрай небезпечною для США, то цілком можливо, що Трамп спробує "продати" Тайвань Китаю, як намагався "продати" Україну Путіну.
Віктор Сергійович Небоженко (нар. 14 лютого 1953, Жмеринка) - український політолог, соціолог. Директор соціологічної служби "Український барометр". Кандидат філософських наук, пише Вікіпедія.
Працював в Інституті філософії Академії наук України, Інституті соціології Академії наук України.
У 1994-му брав участь у першій президентській кампанії експрем'єр-міністра України Леоніда Кучми.
З 2003-го - керівник соціологічної служби Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України, директор соціологічної служби "Український барометр".