Масштабна військова операція Росії проти України не підготовлена

Солдат російської армії / Reuters

Вона так само несе в собі дуже істотні ризики для російських ЗС.

Не минуло й півроку, і нарешті на широкому горизонті південно-руського / східно-українського степу з'явилося щось більше схоже на аналітику, ніж нескінченне переписування слів «вторгнення-санкції» ієрогліфами на різних поверхнях.

SCRS-SWEDISH CENTER FOR RUSSIAN STUDIES випустив звіт "Russian military options regarding Ukraine". Дата випуску - 9 лютого 2022 року.

SCRS-SWEDISH CENTER FOR RUSSIAN STUDIES

Шведський центр російських досліджень був заснований в 2016 році з метою надання інформації та поглядів на події в Росії, Балтійському регіоні та Східній Європі.
Як йдеться на їхньому сайті, мета - консультувати клієнтів про те, як дії Росії впливають на їхній бізнес або інтереси, інтерпретувати процес прийняття рішень в Росії - від стратегічного рівня до конкретних компаній і груп - щоб зробити його зрозумілим, передбачуваним і дієвим в західному контексті. Офіс компанії знаходиться в Стокгольмі, Швеція.

Коротко звіт говорить про наступне:

(1) Основним джерелом інформації про підготовлюване вторгнення російських військ на територію України є Міністерство оборони України. Воно в числі іншого публікує карти і плани передбачуваної військової операції, отримані за їх словами оперативним шляхом (у звіті наводиться одна така карта, згідно з якою Росія атакує територію України з трьох сторін і займає частину України до Дніпра, включаючи Київ, і Одеський регіон, всього 7 напрямків атаки).

Читати такожРозіграш бойових дій по переходу в наступ: Росія стрілятиме за 50 км від України(2) Росія завжди заперечувала будь-яку можливість описуваного вторгнення. Однак на тлі цього Росія передала США свої вимоги, що виглядають як ультиматум, єдиною загрозою на випадок невиконання якого могло б бути вторгнення. Ультиматум, однак, відкинутий, вторгнення поки немає.

(3) Об'єктивно підтверджується присутність поблизу кордону з Україною до 40 батальйонних тактичних груп російської армії. Ця кількість змінюється в часі, навесні 2021 року їх було 53, постійний склад – 30 БТГ. 40 груп це 94 000 чоловік уздовж усього кордону, на кораблях в Азовському і Чорному морях.

(4) Українські аналітичні агентства повідомляють про 67 БТГ поблизу кордонів України, але неясно що вважається "близькістю" і як отримані ці дані.

(5) В останні 6 місяців нові БТГ передислоковувалися Росією ближче до України майже тільки на території Білорусії. Основна маса передислокацій пов'язана з оголошеними навчаннями на території Білорусії, які проходять в лютому.

(6) Переважна більшість розміщених (стаціонарних і нових) БТГ складають піхотні підрозділи і бронетехніка.

Читати такожЧи чекати повномасштабного наступу Росії на Україну: докладний розбір(7) Військові фахівці SCRS згодні з фахівцями українського Міністерства оборони в тому, що спостережувані російські військові частини можуть бути задіяні в широкомасштабній наземній операції. Однак виникає цілий набір питань і невідповідностей:

Фахівці SCRS роблять висновок: масштабна військова операція проти України з боку Росії не підготовлена належним чином, не відповідає спеціалізації російських ЗС і російській військовій доктрині. Вона так само несе в собі дуже істотні ризики для російських ЗС. Локальна операція можлива, так само як вона можлива в будь-який інший час і зараз не більше ніж раніше.

Новини заразКонтакти