Мемом про Шуфутинського намагалися стерти з пам’яті злочин Путіна у Беслані

Мемом на пісню «Третье сентября» намагалися стерти з пам’яті злочин Путіна у Беслані / Reuters

Більшість міжнародних та російських незалежних експертів упевнені, що бійню можна і треба було уникнути.

Ще до війни я багато подорожував світом, часто один, пішки та автостопом.

І мені довелося побувати у Беслані, де відбувся один з найбільших злочинів Путінської Росії - масовий розстріл дітей у школі Беслану. Я побував у тій школі, в її спортзалі, де зараз є меморіал пам'яті жертв тих подій.

Тоді, 1 вересня 2004 року, школа була захоплена бійцями Шаміля Басаєва. Басаєв вимагав перемовин, але російська влада вирішила пожертвувати дітьми і знищити їх разом з бойовиками. 3 вересня, під час розстрілу школи федеральними військами РФ, загинуло 334 дитини.

Більшість міжнародних та російських незалежних експертів упевнені, що бійню можна і треба було уникнути.

З самого початку Російські очільники брехали і про кількість заручників, і про обставини перебігу операції.

Читайте такожПутін "нацарював" на довічне ув'язненняСаме Путінські війська розстріляли ту школи із усіх можливих видів озброєння, навіть використавши піхотний вогнемет Джміль, бойовий вертоліт і танк.

Повноцінне розслідування так і не було проведено.

Матері Беслану досі вимагають справедливості.

1 вересня 2016 року, в річницю трагедії, під час траурних заходів у місті Беслан п'ять мам зняли куртки, під якими були білі футболки з написом «Путін – кат Беслана».

Деякі фахівці з інформаційних операцій вважають, що відомий мем на пісню Шафутинського "Третье сентября" почав розповсюджуватися у соціальних мережах російськими спецслужбами саме для того, щоб інфошумом перебити будь-які спогади та згадки про ті події та злочин Путіна у Беслані.

Беслан - пам'ятаємо.

Новини заразКонтакти