Нова масштабна хвиля мобілізації в РФ неминуча: втрати величезні

Війська РФ / Колаж Главред, фото Міноборони РФ

Масштаби прояву прихованих втрат підказує Новосибірська область.

Група "ІС" продовжує фіксувати імена російських окупантів, яких у самій Росії публічно поховали або офіційно визнали знищеними.

У базі вже 30598 тулубів, за якими є повні дані. Ще близько 600, які точно стали «хорошими», але є різночитання за місцем прив'язки.

В абсолютних цифрах найбільше число визнаних втрат в таких регіонах:

За відносними показниками (число вбитих на 10 тис. чоловіків працездатного віку) лідирують:

Повторюся: це дуже неповні дані. Це мінімальні цифри, які потрібно множити в рази. Навіть приблизну цифру отримати складно, тому що багато застережень.

Наприклад, як рахувати втрати ОРДЛО? Там вже не тисячі-десятки тисяч убитих. Як враховувати померлих від ран? Десятки стали публічними випадків, коли навіть після порівняно нескладних поранень/травм через повну деградацію медицини солдати противника вмирали.

Масштаби прояву прихованих втрат підказує Новосибірська область. З 24 липня по 4 вересня число імен в базі по цьому регіону зросло на 41%. Це переписали імена на одному з кладовищ вагнерівців. А таких кладовищ - не одне.

Величезний пласт прихованих втрат - це вихідці з глибокої провінції, які мовчать під страхом позбутися виплат. А також кадрові військові.

На відрізку в півтора року видно, як змінюється структура втрат, які частини виводяться зовсім або кілька разів оновлюють склад. Видно, коли в бій кидають регіональних мобілізованих. Також видно, що для якихось регіонів війна йде в максимально щадному режимі. А десь центральні або регіональні Бонзи спалюють заманков в пориві вірнопідданства, з кар'єрних або якихось інших міркувань.

Наприклад, зафіксовано 58 убитих з Інгушетії (населення – 520 тис. чол., працездатних чоловіків – 150 тис.). Левова частка - у першій половині 2022 року. Для порівняння - в Тиві 388 убитих при населенні 327 тис. (97 тис. працездатних чоловіків).

Тива - це Шойгу. Інгушетія - це заступник міністра оборони Юнус-Бек Євкуров.

В цілому не тільки в абсолютних цифрах, але і відносний темп втрат республік Північного Кавказу впав в порівнянні з початком повномасштабної війни. На Кавказі своїх почали берегти. А в Бурятії і Забайкаллі він зберігається, в Башкортостані – виріс.

Сукупність даних вказує, що нова масштабна хвиля мобілізації в Росії неминуча, в уповільненому режимі необхідний ресурс вони не збирають.

Хто такий Олексій Копитько

Радник міністра оборони, блогер, журналіст. Проживає у Харкові. Активно коментує в соцмережах події, що відбуваються в країні і світі. Працював координатором проєкту "Флот-2017". До цього обіймав посаду заступника голови правління Українського центру розвитку музейної справи.

Джерело

Новини заразКонтакти