За моїми суб'єктивними відчуттями, війна в Україні йде з порядку денного європейського суспільства. Якщо раніше всі перші шпальти газет були тільки про війну, то тепер це одна з інших новин на першій шпальті, та й то не щодня. Зростання цін на продукти і на енергію хвилює зараз народ набагато більше. У Мадриді продукти за рік подорожчали на 5-15%. Причому найдоступніші марки часто відсутні на полицях.
В Іспанії середня зарплата (після податків) трохи більша, ніж 2 тисячі євро на місяць. Тому зростання цін на базові продукти хвилює дуже багатьох.
Я думаю, саме в цьому глобальна причина, чому нові санкції, такі як ембарго на нафту і газ, починають буксувати.
У багатьох європейських обивателів відчуття, що вони вже допомогли Україні чим могли. Вони і далі готові допомагати морально – вивішувати українські прапори, голосувати за Україну на Євробаченні тощо.
Але ліміт на санкції проти Путіна, які призведуть до великих рахунків за газ, електроенергію і продукти харчування, майже вичерпаний.
Європа хоче швидше закінчити війну (неважливо, з якими поступками Путіну), щоб скоріше все почало повертатися в норму.
Путін цю слабкість Європи, мені здається, вже відчув і постарається всіх віджати по повній.
Читати такожПутіна надули: як осоромилася влада Росії
На жаль, немає значної політичної сили в Європі, яка хотіла б дотиснути Путіна до кінця. Все більше бере гору ідея "поганий мир краще за добру сварку".
Я себе відношу, скоріше, до "яструбів" і вважаю, що Путіна потрібно дотискати, інакше це буде не мир, а просто перепочинок на 5-7 років.
Читати такожПутін поспішає: чому Росія знову погрожує Києву
Боявся Захід вводити безпольотну зону? Ок, розумію. Але забезпечте тоді Україну зброєю, щоб вона могла сама себе захистити.
Путін розуміє тільки силу.
Максим Миронов, професор фінансів, доктор Чиказького університету