Зараз на «оборонку» працює більше 500 виробництв і 300 тисяч працівників. Тільки з виробництва дронів у нас тепер є 200 компаній - на днях похвалився Міністр стратегічних галузей Камишин.
Багато це чи мало?
Почнемо з того, що згідно даних статистики в сфері машинобудування в нас зареєстровано більше 7000 підприємств. Ще 11000 підприємств працюють в сфері металообробки. А якщо додати послуги з ремонту, то набереться ще декілька десятків тисяч підприємств. Тобто, ми зараз використовуємо менше 1% підприємств, які могли б щось робити для оборони.
А тепер давайте порівняємо це з Росією. Чесно кажучи, мені лінь довго рити цю інформацію, але я знайшов таку новину:
На Челябінському форумі міністр промисловості регіону Павло Рижий привів таку статистику:
На початку цього року в реєстрі ОПК у нас налічувалося 23 підприємства. Коли почалися відомі події, ми дуже активно працювали для того, щоб це число збільшилося. Зв'язано це було в першу чергу з тим, що співробітники, які працюють на ОПК, не підлягали частковій мобілізації. На сьогоднішній день список підприємств ОПК в Челябінській області нараховує 190 організацій, — сказав Павло Рижий. Також словами міністра, на підприємствах, які виконують держоборонзаказ або мобілізаційне завдання, зараз працюють 148 тис. людей.
Розумієте масштаб?
Наші «круті» досягення у сфері ВПК по кількості підприємств і робітників це лише як дві Челябінські області.
Бо в нас це лише 1%, а в Челябінській обл це 50% промислових компаній.
І після цього в нас серйозно розмірковують про перемогу, якщо ми не можемо залучити до процесу навіть існуючі компаніі?
Павло Вернівський - економіст, аналітик. Експерт Інституту ім. Олександра Поля. Спеціалізується на макроекономіці, історії економіки.