Разумкова все-таки відправили у відставку. Незважаючи на те, що до останнього залишалося інтригою, чи вистачить голосів, спікера зняли зі значним запасом - 284 нардепа показали йому на вихід.
Зрозуміло, що «поперли» Разумкова за те, що він давно намагався грати свою гру, і це було питання часу - коли це набридне Зеленському.
Те, що Разумков предметно наривається на неприємності, стало зрозуміло після того, як він публічно пішов проти лінії партії на засіданні РНБО і утримався від голосування щодо каналів Медведчука. Можна було, звичайно, запідозрити спікера в симпатії до Медведчука або зв'язках з ним. Але, скоріше, той випадок показав, що Разумков - людина, яка хоче, щоб все робилося правильно, за законом, процедурою, регламентом та ін. Навіть якщо це собі на шкоду, і навіть якщо він в таких високих матеріях залишається зовсім самотнім.
Кейс з Медведчуком тоді став першим гучним тривожним дзвіночком, а остання історія з законом про олігархів задзвеніла дзвоном над його головою.
Справедливо буде відзначити, що під час роботи в кріслі спікера Разумков намагався балансувати між інтересами більшості, опозиції, і при цьому часто враховував думки "аутсайдерів". Простіше кажучи, працюючи в політичному болоті, він намагався не забруднитися, і, до речі, йому це вдавалося. Але, з іншого боку, довго в болоті він і не просидів. Державний організм він не змінив, і сьогодні він був ним відторгнутий.
Не схоже, що Разумков «корчить» з себе когось - швидше, людина за такими принципами живе. Інше питання - чи готові його колеги, опоненти, та й народ зрештою до глобального дотримання схожих принципів? Адже хіба українці схильні все робити правильно? Якби було так, на минулих виборах не переміг би бізнесмен-олігарх, а на останніх – шоумен... Наш народ поки не готовий жити за правилами, і не відомо, чи буде готовим коли-небудь. Менталітет швидко не змінюється. Та й про зразкову демократію у нас мова поки не йде - ми як і раніше шукаємо "добрих царів". І добре хоч змінюваність влади у нас лишається.
Читати також"Запобіжник прибрали": Разумков натякнув на амбіції стати президентом УкраїниВідразу після відставки Разумков вельми самовпевнено натякнув журналістам, що його майбутнє президентство - питання вирішене.
"Раніше всі що говорили: з голів Верховної Ради ніхто не ставав президентом. Цей запобіжник ми сьогодні прибрали", - сказав він. Можливо, він не зміг впоратися з собою і зіграли емоції, а, може, це був продуманий хід. Але таким чином він кинув виклик особисто Зеленському, який негласно готується до другого терміну. Чи судилося мріям Разумкова стати реальністю? Чи стане він лідером і чи зможе зібрати навколо себе команду? Чи "візьме" він виборця своєю "правильністю"? Поки говорити про президентські вибори - це як гадати на кавовій гущі. Занадто багато людей хочуть господарювати на Банковій, конкуренція висока, і занадто невизначені зовнішні обставини.
Але те, що можна сказати напевно - Зеленський сколотив собі солідний «клуб скривджених колишніх друзів». Це вже всіма забутий "повний профан в економіці" Гончарук, "шепотун" Богдан, "вічний" глава МВС Аваков, "реформатор" Данилюк, "своя людина" Рябошапка і так далі. Головних осіб команди "ще зеленого" на початку президентського терміну Зеленського вже немає. І Разумков серед них об'єктивно був номером один. Адже ми пам'ятаємо, як під час передвиборчої кампанії скрізь замість Зеленського віддувався саме Разумков. Та й, фактично, він був другою особою в державі два роки…
Тому в "клубі колишніх" сьогодні серйозне поповнення, якщо не найголовніше. Що з цього буде - життя покаже. Адже, як кажуть, з найближчих друзів виходять найнебезпечніші вороги. А враховуючи досвід і кваліфікацію Разумкова, тут є привід задуматися.