За даними WP, американська розвідка з’ясувала, що Кремль вважає США ослабленими війною з Іраном і вбачає в цьому вікно можливостей для активізації тиску на американські інтереси в Європі - саме ці відомості передували поїздці голови ЦРУ Реткліффа до Москви. Експерт Леонід Невзлін зазначає, що оцінки Путіна недалекі від істини, а обіцяне після візиту Реткліффа «зближення» Трампа та Зеленського поки що не підтверджується на тлі триваючих обстрілів Києва. Публікуємо його позицію.
За даними американської розвідки, Кремль вважає, що США ослаблені війною з Іраном, і вбачає в цьому можливість активізувати дії проти американських інтересів та союзників у Європі. Як пише WP, саме отримання цих відомостей передувало поїздці глави ЦРУ до Москви.
Втім, джерела, обізнані з розвідувальною інформацією щодо оцінки Путіним стратегічного становища Вашингтона, не повідомили подробиць про те, яким чином було отримано ці відомості та наскільки аналітики ЦРУ впевнені в їхній достовірності.
Проте, за словами одного зі співрозмовників журналістів, поїздка Реткліффа до Москви була пов’язана «не стільки з тим, що Путін опинився загнаним у кут» через нездатність його армії подолати тупикову ситуацію на українському фронті, «скільки з тим, що Росія вважає ресурси США вичерпаними і вважає, що ми не можемо втрутитися».
Реткліфф, звісно, сказав путінським поплічникам, що, якщо вони підуть на значну ескалацію війни в Україні, це підштовхне Дональда Трампа до зближення з Володимиром Зеленським. Але з учорашнього дня в Києві вже понад 20 разів лунала сирена повітряної тривоги, а обстріл столичного регіону триває близько 40 годин. Росія завдає ударів по цивільних об’єктах - атаковано вже 18 складів, десятки приватних будинків, багатоповерхівок та автомобілів. А анонсованого «зближення» поки що не видно.
Путін - військовий злочинець, але його оцінки щодо США недалекі від правди. Більше того, він сам зробив усе, щоб послабити Вашингтон в Ірані, надаючи військову допомогу режиму аятол. У американців є можливості гідно відповісти й зміцнити свої позиції - достатньо надати допомогу Україні в нанесенні ударів по військових заводах і пускових полігонах РФ, задіявши той самий Starlink.
Леонід Невзлін - російсько-ізраїльський підприємець і громадський діяч, один із колишніх керівників нафтової компанії «ЮКОС». Російським судом заочно засуджений до довічного ув'язнення. Після повномасштабного вторгнення підтримав Україну та виступає з критикою режиму Путіна, пише Вікіпедія.