Канцлер ФРН Фрідріх Мерц вирішив обговорити з Францією і Британією європейський ядерний щит, який "буде доповненням" до домовленостей зі США.
Це одне з перших змістовних повідомлень від канцлера після призначення. По суті - це зворотний відлік до створення Німеччиною своєї ядерної бомби. Запевнення, що Німеччина не збирається заходити так далеко - звичайні політичні реверанси, вони не повинні вводити в оману.
Те, що подібні ідеї в принципі можливі з боку офіційного Берліна - результат недалекоглядної політики В.Путіна.
Дуже символічно, що Мерц озвучив цю думку напередодні 80-річчя перемоги над нацизмом. Тобто, "перегорнув сторінку" і де-факто "переглянув підсумки" ВМВ, про недопущення чого з таким надривом роками віщали з Кремля.
Сьогодні подібне прагнення Німеччини ні в кого не викликає ні подиву, ні осуду. Тому що Москва своїми руками прибрала всі табу.
При цьому жодні домовленості "на трьох" тут не спрацюють. Бо ЯО - це настільки інтимна річ у сучасному світі, що ділитися нею для спільного користування навряд чи вийде. Особливо, з урахуванням можливого приходу до влади умовного Фараджа в Британії/правих у Франції.
Тему власного ЯО для Німеччини відкрито намагається осідлати АДГ, так мила серцю віцепрезидента Венса. Тобто, за логікою, з боку США публічних заперечень бути не повинно.
А ось оцінити ситуацію через призму того, що АДГ з такою динамікою може реально прийти до влади в ядерній Німеччині, ще належить.
Радник міністра оборони, блогер, журналіст. Проживає у Харкові. Активно коментує в соцмережах події, що відбуваються в країні і світі. Працював координатором проєкту "Флот-2017". До цього обіймав посаду заступника голови правління Українського центру розвитку музейної справи.