РФ обрала нову тактику терору українців

Ракетна атака / Колаж: Главред, фото ua.depositphotos.com, скрін

Протягом другого тижня лютого РОВ дещо знизили інтенсивність нальотів по території України.

За другий тиждень лютого 2026 року РОВ застосували по Україні 989 дронів-камікадзе Shahed-136/БМ-35 «Італмас» і приманок «Гербера»/«Пародія», з яких було збито 806 цілей або 81% від загальної кількості застосованих противником дронів.

Сумарно, за першу половину лютого 2026 року РОВ застосували по Україні 2 725 дронів-камікадзе Shahed-136/БМ-35 «Італмас» і приманок «Гербера»/«Пародія", з яких було збито 2 454 цілі або близько 90% від загальної кількості застосованих противником дронів.

Протягом другого тижня лютого РОВ дещо знизили інтенсивність нальотів по території України, що може бути обумовлено надмірною активністю в кінці січня і за перший тиждень цього місяця, що викликало необхідність накопичення і перерозподілу боєкомплекту.

Протягом другого тижня лютого 2026 РОВ також знизили інтенсивність ракетних ударів.

За тиждень було застосовано 42 ракети, з яких перехоплено було 21. Сумарно за першу половину лютого застосування ракет у РОВ склало 165 при 81-му перехопленні.

Як і часто останнім часом, по території України застосовували переважно балістичне ракетне озброєння, ракети 9М723 і KN-23, а також 5В55 комплексів С-300. Всього було використано 37 балістичних ракет, з яких було перехоплено 17 цілей. Найінтенсивнішим днем за запусками балістичних ракет стало 12 лютого, противник застосував 24 ракети, 15 було перехоплено.

Також, РОВ застосували аеробалістичні ракети Х-47М2 «Кинжал» – 3/3 авіаційну ракету Х-59/69 – 1/1. Тип однієї з ракет, що застосовувалася противником, не встановлено.

Протягом двох тижнів лютого Росія здійснила чотири інтенсивні, комбіновані удари по Україні, в ніч на 3, 7, 9 і 12 лютого, сумарно застосувавши наступну номенклатуру ракет:

3М22 «Циркон» – 6/4;

9М723/KN-23/5В55 - 75/28;

Х-22/32 – 7/3;

Х-101 і 9М727/728 – 49/35;

3М14 «Калібр» – 16/10;

Х-47М2 «Кинжал» – 5/3;

Х-59/69 – 6/1;

Неустановленого типу – 2/2.

Як бачимо, основними ракетами у РОВ залишаються балістичні, сумарне застосування яких у лютому вже склало 75 одиниць, що явно вказує на встановлення абсолютного рекорду застосування РОВ цього засобу терору в цьому місяці.

Про персону: Олександр Коваленко

Коваленко Олександр народився 15 грудня 1981 року в Одесі. Закінчив Одеську Академію зв'язку ім. Попова. З 2014 року бере активну участь у протидії агресії Росії проти України. Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний опір". Провідний експерт Українського Центру дослідження проблем безпеки. Український політичний і економічний блогер під ніком "Злий одесит".

Джерело

Новини заразКонтакти