Про нового «голову «ДНР» можна сказати наступне – страшний сон російських силовиків стався: їх почала відтісняти у владній вертикалі «секта методологів» на чолі з керівниками російської адміністрації президента Антоном Вайном та Сергієм Кірієнком.
Призначення нового керівника «ДНР» є пробним шаром по оновленню всієї середньої ланки в Російській Федерації, тобто рівня губернаторів.
Причому це оновлення, судячи з усього, задумується, в тому числі і для послаблення силовиків.
Новий «керівник» «ДНР» Віталій Хоценко є випускником програми «Лідери розвитку», і, як ви вже здогадалися, саме Кірієнко створив і курував цю програму. Хоценко стоїть першим на сайті програми.
Це означає декілька моментів.
По-перше, Кірієнко і вся група, так званих, технократів, неймовірно цинічні і не мають жодних моральних принципів. Вони хочуть влади й зараз, і вони, як ніколи, близькі до цього.
Але вони неймовірно обережні, а тому ніяких різких кроків не буде. Їм потрібна харизма Путіна, щоб в його тіні створити свою більшість у політбюро. Зараз вони, як ніхто інший, зацікавлені в Путіні.
Читайте такожРосійський корабель йде на дно: чому Путіна почали кидати свої
По-друге, їхній мінус – відсутність яскравого лідера. Але вони часто на голову сильніші в кулуарній війні проти інших груп. Тому ніяких лобових і швидких кулуарних воєн не буде. Натомість буде багато коротких кроків.
Їхня тактика – тактика тисячі порізів ворога. Поки проти них ніхто не готовий воювати (силовики аж надто замазані в попередню брехню щодо України).
По-третє, саме Кірієнко продав Путіну ідею повної анексії захоплених територій України. І ідея анексії стане головною на осінніх регіональних виборах. Погіршення життя і відчуття погіршення життя потрібно чимось перебивати. Їхня головна задача полягає в тому, щоб кореляція війни і поганого життя не об‘єдналися в єдиний меседж.
Читайте такожУ кремлівському домі престарілих уже рвуться панталони: чому запахло поразкою Росії
Саме тому росіянам пропонуватимуть різні проміжні конструкції. І одна з них – «зате ми звільнили території і приєднали їх до Росії».
Вадим Денисенко, директор Українського інституту майбутнього, політичний експерт