Доленосні переговори про членство в НАТО і ЄС: що треба знати

Вступ України до НАТО та ЄС / Колаж: Главред, фото: УНІАН

Можна спробувати найняти сотні переговірників-іноземців, тих самих поляків чи інших з досвідом переговорів про вступ.

Переговірники сьогодні, на етапі трансформації в придатний для членства в НАТО і ЄС стан України, важливі як ніколи.

Ці переговори будуть і вже є доленосними, важливішими навіть за вибори.

І вони вимагають максимальної компетенції. У нас теж є такі люди, принаймні одного з них я знаю особисто.

Але ці люди або втрачають мотивацію під некомпетентним політичним керівництвом, або узагалі не хочуть зв'язуватися з новою хвилею "управлінців", або навпаки, їх не хочуть запрошувати нинішні, вважаючи "колишніми". Одним словом, це у них взаємне.

Як варіант можна буде спробувати найняти сотні переговірників-іноземців, тих самих поляків чи інших з досвідом переговорів про вступ. Наймаємо ж ми іноземних адвокатів для судових процесів у Гаазі.

Але й вони не зможуть працювати без компетентної постановки задачі від уряду України. Тому починати треба з власного уряду. І уряду і парламенту потрібно повернути самостійність в управлінні державою, позбавити опіки офісу президента і повернути до справ компетентних людей.

Утопія? Можливо. Але по іншому воно не виходить.

Хто такий Володимир Горбач?

Володимир Горбач - політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, експерт з питань зовнішньої та внутрішньої політики України. Автор більше 50 публікацій в українських і закордонних виданнях на тему зовнішньої і внутрішньої політики України, в тому числі - виборчих стратегій і виборчих технологій, пише Вікіпедія.

Джерело

Новини заразКонтакти