Трамп починає глобальну революцію

Дональд Трамп / Фото: x.com/WhiteHouse

Республіканці і Трамп невимушено розбурхали планету і змусили навіть ООН увійти в новий стан її перманентної стурбованості.

Заморожування Трампом на три місяці фінансування допомоги всім-всім-всім призвело до глобального ефекту - уже зазвучали голоси: шановні американські імперіалісти та неоколоніалісти, поверніться, будь ласка. Нам без вас погано.

Республіканці і Трамп невимушено розбурхали планету і змусили навіть ООН увійти в новий стан її перманентної стурбованості. У ультраімперців у Москві стався вибух обурення, і вони стали ставити кремлівцям запитання: США вийшли з Всесвітньої організації охорони здоров'я при ООН, а чому ми все ще в ній? Адже РФ завжди була проти ВООЗ і щеплень від грипу. Знову американці нас випередили.

Канцелярія генсека ООН склала і направила в Білий дім список, скільки людей гіпотетично помре по всьому світу без щеплень і допомоги США. Повідомила, внесок США це 22% від усього бюджету ООН і 27% витрат ООН на миротворчі місії. Китай і РФ не готові компенсувати таку втрату. Гутерріш надіслав особисто Трампу листа, в якому просить зробити винятки для деяких програм ВООЗ і ООН.

Трамп одним розчерком пера зробив Америку знову великою. Як і обіцяв. Восени вимагатиме на Генасамблеї реформи ООН та її Радбезу, до чого чотири роки хилив Байден. Наступність, однак. Заодно Трамп хоче отримати відповідь, навіщо ООН із 1974 р. платить гроші 1100 своїм миротворцям, які перебувають на Голанах, якщо в грудні 2024 р. вони не перешкодили армії Ізраїлю окупувати в Сирії гору Хеврон та інші території. Може краще перевести їх в Україну, або на кордони Білорусі з Польщею, Латвією та Литвою. Нехай відбивають там атаки мігрантами згідно з інструкціями ООН. Трамп виходить з того, якщо він без ООН зміг примусити Нетаньяху до перемир'я з Газою, то навіщо витрачати на ООН гроші.

Рішення Трампа вислати нелегальних мігрантів теж сколихнуло півсвіту. Особливо країни Центральної та Південної Америки. Це посил насамперед до численних емігрантів із Венесуели та Нікарагуа: друзі, час повернутися додому і знести диктатури.

Під його впливом ХДС/ХСС зробила розворот на 180% від політики Меркель - приймемо всіх. Настільки крутий, що "Зелені" попросили її знизити градус риторики, інакше не увійдуть до коаліції з нею. Шольц дозволив собі заявити, що США звільнили Німеччину від гітлеризму, що викликало гнівний окрик із відомства лаврова, ви все брешете, це зробили ми. Після спілкування з Маском німці вперше за 80 років наважилися ткнути московитів у факти і подякувати США. Революційне зрушення.

Тим часом Трамп з'їздив у турне подяки по штатах, що вагалися. Закликав і в майбутньому голосувати за республіканців. На мітингу в Лас-Вегасі 26 січня він роз'яснював економічну політику партії. Повідомив, що скасував податок на чайові, який сплачували 700 тис. осіб, і що хоче направити 88 тис. нових податківців, прийнятих Байденом на роботу, охороняти кордон із Мексикою. Зауважив напівжартома, податківцям належить зброя, нехай вони і застосовують її на кордоні.

Трамп хоче скоротити держборг. Але на перший погляд робить два протилежні кроки - скорочує держвидатки, і водночас зменшує податки, замість того щоб залишити їх на колишньому рівні. Але це на перший погляд.

Стратегія Демпартії, особливо з часів Обами, дуже близька до радянської - відібрати і поділити, але без її крайнощів - націоналізувати все і фермерів зігнати в колгоспи. У рамках неї Демпартія завжди збільшувала податки, на відміну від республіканців, які їх завжди знижували. Але податки на прибуток підприємств і на розкіш не можна підвищувати до нескінченності. Є червона лінія, після якої виробництво і споживання падають, і виникає дефіцит усього, включно зі здоровим глуздом.

Партія Обами намагалася її не переходити. Тому йшла іншим шляхом - розширювала податкову базу, аж до оподаткування чайових. До введення податків на благодійність, на відміну від України 2024 р., у США не дійшло. Натовпи спеціально навчених ледарів із комп'ютерами уважно стежили за всіма, хто що-небудь робить, щоб узяти податок і вкласти ці гроші в програми зі зміни статі та в інші оригінальні ідеї.

Але дільники і пильщики не помітили, як перейшли іншу червону лінію, коли їхні програми допомоги та системи оподаткування вийшли за межі здорового глузду, а їхні привілеї та повноваження викликали роздратування, чим і скористалися республіканці з Трампом. Тепер вони скасували податок на чайові та влаштували ревізію всіх держпрограм на предмет їхньої раціональності. Міжнародні програми не стали винятком. Тим паче, що на дві найвідоміші з них USAID і Держдепу у 2023 р. виділили з бюджету понад 60 млрд. доларів. Це без тих 60 млрд., які Конгрес у квітні 2024 р. виділив Україні, Ізраїлю та іншим, і які команда Байдена не встигла освоїти до 2025 р.

Хав'єр Міллей робив рік схоже в Аргентині, розгрібаючи завали соціалістичного перерозподілу сімейства Кіршнер і пероністів. Він називає себе послідовником економічної теорії Мюррея Ротбарда і на інавгурації Трампа виголосив: "Життя людей не може залежати від волі бюрократа за прилавком, що продає адміністративні послуги". Позначив своєю метою зменшити повноваження держави. Трамп симпатизує Міллею. Тому й запросив на інавгурацію його, а не автократа Орбана.

На мітингу Трамп також заявив, що "припинив зелений обман". Оскільки в Неваді не всі його зрозуміли, то пояснив, що називає так зелений перехід в енергетиці. Через три дні кілька депутатів у Європарламенті з різних країн теж закликали - бурити і ще раз бурити. Скоро бурити будуть усі. Зелений перехід не скасовується, а лише відкладається до перемоги над рашизмом. Схоже, в рік Змії виходять на фінал плану "Анаконда".

Новини заразКонтакти