Три варіанти для Путіна: чим може закінчитися війна в Україні

Якщо Путін підтягне резерви з Росії, Вірменії, Південної Осетії і Абхазії, залучить найманців із Сирії та Ірану, війна затягнеться, але закінчиться поразкою путінського режиму / Фото Reuters

Найвигідніший для Путіна варіант – визнати невдачу агресії і оперативно вивести залишки російських військ із території України

До теперішнього часу в нинішній війні Росії проти України чітко проявилися два її етапи:

Перший етап – спецоперація (24-28 лютого), що проводилася в жанрі бліцкригу, в ході якої масовано застосовувалися ВДВ, спецназ, ССО, метою якої було «малокровне» захоплення центрів державного і військового управління України, дезорганізація державного і суспільного життя, параліч збройного опору. До 27-28 лютого спецоперація повністю провалилася. Генштаб ЗС Росії перейшов до другого етапу цієї війни.

Другий етап – тотальна війна (війна на виснаження) (з 1 березня) – повне знищення цивільної інфраструктури та житлового фонду в Україні, а також фізичне знищення цивільного населення (геноцид) у жанрі першої та другої чеченських воєн, а також сирійської війни. До 15 березня швидкість просування російських військ суттєво сповільнилася в усіх напрямках.

Проте певний наступальний потенціал у агресора, як і раніше, зберігається. На думку низки військових експертів, можливості для продовження наступу у Путіна можуть вичерпатися через 7-10 днів, тобто приблизно до 22-25 березня.

У цій ситуації у Путіна є три варіанти дій.

  1. Визнати невдачу агресії і оперативно вивести залишки російських військ із території України.
  2. Зберігаючи війська на зайнятих позиціях, спробувати домовитися з керівництвом України про Мінськ-3.
  3. Продовжувати підтягувати резерви з Росії, Абхазії, Південної Осетії, Вірменії, Таджикистану, спробувати змусити Лукашенка направити ЗС Білорусі, залучити найманців із Сирії, Лівії, Ірану і тому подібних місць, отримати військову і фінансову допомогу з Китаю.

Можливі наслідки кожного з варіантів дій.

Перший варіант відносно болючий, але найвигідніший для Путіна. Допоможе продовжити агонію путінського режиму на максимально тривалий термін (як мінімум, на кілька років).

Другий – якщо в керівництві України не буде зради, то такий варіант неможливий. Якщо ж відбудеться зрада, то може відбутися зміна керівництва України, а війна буде продовжена до перемоги над агресором.

У разі третього варіанту війна затягнеться, проте її результатом стане тотальна поразка всіх збройних сил Росії, головної опори путінського режиму, і, отже, самого путінського режиму і всієї путінської Росії.

В результаті цієї поразки:

Андрій Ілларіонов, економіст, старший науковий співробітник Центру політики безпеки у Вашингтоні, президент Інституту економічного аналізу

Новини заразКонтакти