Керівник партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко нещодавно повідомив журналістам, що парламентська фракція пропрезидентської партії поки не ініціює процедуру відкликання Дмитра Разумкова з посади керівника Верховної Ради, хоч і не виключає такого сценарію.
Насправді, у Банкової щодо відставки Разумкова сверблять руки вже протягом року. На даний момент чергові розмови про його можливу відставку спровокував збіг низки факторів.
По-перше, Разумков проявляє фронду, хоч і діє так, як і повинен діяти спікер парламенту. Тобто він не хоче порушувати регламент і ламати парламент через коліно. І саме це не влаштовує Банкову, яка вважає парламент одним із відділів Офісу президента.
По-друге, все-таки розглядається варіант дострокових президентських виборів, а в цьому випадку на 60 днів президентом за законодавством стає спікер, тобто Разумков. Відповідно, для Банкової це великий ризик, пов'язаний з тим, що невідомо, що в ці дні прийме Рада і чи не висуне він свою кандидатуру в президенти.
Виходячи з цього, Разумков для них незручний, і Банковій здається, що Руслан Стефанчук, який, як вірний солдат, в цій ролі більш прийнятний. Він і сам щиро вважає, що впорається з керівництвом парламентом, але, на моє глибоке переконання, він явно перебільшує свої дипломатичні та інтелектуальні таланти.
Читати такожДострокові вибори до Верховної Ради: Разумков розкрив плани ЗеленськогоТому зараз СН намагаються кров з носу, з порушенням регламенту, як діяв Янукович, провести законопроект про олігархів, ніж фактично встановити авторитарну владу. Зрозуміло, що в парламенті не всім це подобається.
Чи залишиться Разумков спікером, стане зрозуміло вже найближчим часом, так як на даний момент ситуація з його відставкою ускладнюється тим, що спікер знаходиться на лікарняному, а без його присутності звільнити його не можна.
Судячи з інсайдів, є підозри, що голосів за відставку чинного спікера немає, навіть на випадок, якби Разумков раптово з'явився в Раді. Тому й намагаються змінити голову Апарату ВРУ на підконтрольного Стефанчуку, що також є порушенням закону, оскільки голова апарату призначається головою парламенту, а не його заступником.
Таке відчуття, що у Слуг народу "впала планка" - вони відчули владу і вирішили, що можуть творити що завгодно і як їм хочеться, а не так, як має бути за законом.
Але навіть якщо Разумкова вдасться відкликати, не виключено, що Слугам вдасться призначити Стефанчука, адже є підозри, що цього може не статися, бо він не користується авторитетом у парламентарів. Тому теоретично можливий варіант, коли Стефанчук опиниться у статусі виконуючого обов'язки глави парламенту.
Тарас Загородній, політичний та економічний експерт, спеціально для Главреду