Путін розгорнув неабияку кампанію перемоги над путчем Пригожина. Тут вам і урочисті лінійки тилових російських військ, і промови і подяки тим, хто «придушив» той путч, і навіть мужні особисті прогулянки Путіна (ну, або його двійника) у натовпи людей.
Ще трохи і за масштабом святкування «перемога над Вагнером» сягатиме святкування «дня побєди» і походами «безсмертного полку».
У Путіна немає жодних успіхів ні у світовій політиці, ні на фронті, і тому кремлівська пропаганда намагається тепер зліпити «перемогу» з цілковитого провалу – провалу спецслужб, армії, розвідки.
Путіну дуже хочеться продемонструвати світові, що він із самого початку «контролював» всю ситуацію і він досі має всемогутні спецслужби.
В це, певно, можуть повірити зазомбовані співвітчизники. Але хто в це тепер повірить у Пекіні, Вашингтоні, чи, тим більше, Києві?
Найдивніше в цій історії це те, що всі заколотники досі на свободі, а Пригожин вільно спілкується з журналістами.
Ще трохи і тих, хто знищував російських льотчиків – теж нагородять і подякують… І теж – за «придушення путчу».
Таран Сергій Вікторович (12 грудня 1969, Київ) — український політолог, син політика Віктора Тарана (Терена) та брат політолога Віктора Тарана, член політичної партії «Європейська Солідарність». Депутат Київської міської ради.
Закінчив з червоним дипломом Київський національний університет імені Тараса Шевченка за фахом «журналістика» (1993 р.), а також з відзнакою — магістратуру Амстердамського університету за фахом «суспільні науки» (1998 р.).
З 1993 по 1996 рр. працював в українських виданнях «Молодь України», «Розбудова державі», аналітичному тижневику УНІАН.
Співзасновник Інституту масової інформації (1995 р.), — експертної організації, яка опікується захистом свободи слова в Україні, пише Вікіпедія.