У росіян зміна пріоритетів на фронті?

Часів Яр / Колаж: Главред, фото: 24 ОМБр, скрін із DeepState

Наступ на Часів Яр почався в жовтні 2023 року.

Часів Яр... у РОВ зміна пріоритетів?

98-а ВДД явно не витягує бої за Часів Яр. Задіявши в цій зоні 217-й, 299-й і 331-й парашутно-десантні полки, а також різного роду зграю зі складу 3-ї ОВА і 3-го АК, РОВ так і не можуть взяти місто з 3 квітня 2024 року. Саме з цього дня можна вважати початок міських боїв за Часів Яр, оскільки тоді російські штурмовики, ціною колосальних втрат, змогли закріпитися на околицях району "Канал", по трасі 0506 - вулиця Зелена. Тобто, рік міських боїв із вельми сумнівними результатами і невизначеними перспективами.

Загалом же, наступ на Часів Яр розпочався в жовтні 2023 року, а тому, сама Часов'ярівська наступальна кампанія у РОВ тягнеться вже понад півтора року - 19 місяців...

Мабуть, саме це спонукало російське командування дещо переглянути концепцію боїв за Часів Яр, а саме, окрім підтримання певного рівня інтенсивності міських боїв, зосередиться з півдня на просуванні вздовж траси Н-32. Мета - не тільки вихід на Ступочки, а й охоплення Часового Яру в районі копальні блоку №9, що дасть змогу РОВ вийти на утримуваний СОУ Цех №2.

З півночі, здавалося б, зусилля будуть зосереджені на встановленні контролю над районом Новопівнічний і копальнею "Північний", з подальшим просуванням уздовж залізниці. Але, в цій локації РОВ більше ведуть сковуючий характер бойових дій, як би це дивно не звучало, але намагаються розширювати зону контролю в районі Григорівки і концентруються в районі траси М-03 - на Слов'янськ.

Такий фінт виглядає досить парадоксально, адже він свідчить про те, що тут РОВ можуть спробувати прорватися по М-03 на північний захід, але такий перерозподіл ресурсів, може поставити під сумнів вже утримання тих руїн у Часовому Яру, які РОВ вдалося за рік кровопролитних боїв узяти під контроль. Або це буде відволікаючий маневр, зі спробою прорватися до Часів Яру з півдня, або Часик командування РОВ вирішить "заморозити" до кращих часів, наприклад, розвитку подій у 8-ї ОВА на Костянтинівському напрямку з Торецького виступу і тимчасово зосередиться на русі до Слов'янська? Принаймні, рухи РОВ тут виглядають саме так, хоча зайвого ресурсу для всього й одразу у них явно немає в наявності.

Але не варто під словом "заморозити" розуміти те, що бої за місто припиняться. Ні, штурми, обстріли, КАБи і термобари (як відео до посту), як були, так і будуть рівняти руїни, що залишилися, із землею, мова йде про можливу зміну пріоритетності, через довготривалу відсутність результату.

Хто такий Олександр Коваленко

Коваленко Олександр народився 15 грудня 1981 року в Одесі. Закінчив Одеську Академію зв'язку ім. Попова. З 2014 року бере активну участь у протидії агресії Росії проти України. Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний опір". Провідний експерт Українського Центру дослідження проблем безпеки. Український політичний і економічний блогер під ніком "Злий одесит".

Джерело

Новини заразКонтакти