Поразка Росії у війні з Україною зумовлена не тільки військово-політичними причинами, а й соціопсихологічними.
Реально, що з'являється після російського танка або ракети? Новий дитячий садок або лікарня? Рясне матеріальне вливання? Підвищення пенсій або зарплата? Нові робочі місця?
Та ні. Після "русского мира" з'являється пам'ятник бабці з прапором Радянського Союзу, як у Маріуполі напередодні фестивалю "победобесия".
Після "русского мира" - вбивства мирного населення, спалення підручників української мови та історії, вивезення зерна, фільтраційні табори, пам'ятники Леніна. Хаос регресу.
"Русский мир" не має привабливого ціннісно-матеріального проекту в собі. Він нічого не пропонує кращого, прогресивного, гідного. Тільки ретроградну ностальгію і масштабування бідності за допомогою грубої сили. Це порожній фантом, ерзац-продукт і відрижка минулого.
Українсько-російська війна показала, що Росія не здатна формулювати порядком якісну альтернативу і осмислену інфраструктуру майбутнього, гідну інтересам сучасної мобільної людини.
Читати такожПеремога України у війні стає все більш імовірною: чому заметушилася РосіяВесь сенс цієї консервативної згасаючої спалаху - затягнути в жебрацьке минуле якомога більшу частину російськомовного простору для "рівняння" в низькому стандарті життя і мінімізації революційних ексцесів.