Джей Ді Венс у випадку обрання Трампа стане першим морським піхотинцем та першим міленіалом в історії США на посаді віце-президента.
Мої "печерські" друзі із владних кабінетів вже встигли підняти всесвітній "плач Ярославни" з приводу Ді Венса, раціоналізуючи його погляди на український напрямок.
Треба враховувати три обставини при відповіді на питання, чому Трамп обрав 40-річного бакалавра політології та доктора права, сенатора шотландсько-ірландського походження, який має неабиякі письменницькі таланти та є військовим ветераном. Консерватор до кісток, що виступає за заборону абортів, порнографії та одностатевих шлюбів.
По-перше, Трампу потрібна на посаді віце-президента за ідеологічними поглядами людина, "правіша" і "радикальніша" за самого нього. Той, на тлі якого Трамп буде здаватися виваженим і поміркованим батьком, мудрим старійшиною, що урівноважує максималістський запал.
А Венс, до речі, дуже гострий на репліки та коментарі. Навіть у 2016 р. по відношенню до самого Трампа (називав його "опіоїдом мас", "культурним героїном"). Тобто, Трамп грається в дедемонізацію та облагородження образу з метою електорального розширення.
А щоб тримати "ядро" в трампістській оптиці правового фундаменталізму - ось вам Ді Венс. Тим паче, його молодість балансує літній вік Трампа, що сприймається позитивно на фоні розмов щодо геронтократів в політиці, підсилених фізичною формою Байдена.
По-друге, Трамп дуже обпікся у свій час кандидатурою Майка Пенса, який у вирішальний момент не підтримав його в авантюрі по підриву перемоги Байдена на виборах 2020 року. Тому Трампу потрібна 100% віддана особисто йому фігура, максимально лояльна та вдячна, позбавлена політичної амбіції, як сенатор від Флориди Марко Рубіо (у 2016 р. зайняв на праймеріз респів третє місце).
Трамп в своїй кадровій матриці наступної каденції буде враховувати помилки своїх команд у часи першої каденції, тому кадри він буде підбирати, виходячи з принципу тотальної особистої покірності. Не дивно, що Венсу Трамп повідомив про свій вибір віце-президента за 20 хвилин до публічного оголошення в соцмережі.
По-третє, віце-президент - це не Президент, тому з приводу антиукраїнської риторики як б не здіймав бучу. Зазвичай, віце-президент має переважно протокольні та ритуальні функції політично-представницького характеру. Віце-президент при Трампі - це дуже залежна від нього та повністю підлегла фігура. Як батько скаже, так і буде.
До того ж, Венс в своїй попередній діяльності більше зосереджений на оподаткуванні, зайнятості, сам він - член сенатського комітету з банківської справи, житлового будівництва та міського господарства.
Тобто Венс заглиблений в соціально-економічну утилітарну проблематику, що дозволить Трампу йому передати генерацію наративів соціальної політики, у той час коли сам він безпосередньо зосередиться на безпеці, зовнішній політиці, міграції.
До чого готуватись Україні? Поки рано ще бити в набат, потрібно виважено, цілеспрямовано та ефективно налагоджувати контакти із різними крилами Республіканської партії. Нам потрібно вирівняти українську тему в середовищі республіканців і припинити її приватизацію демократами, які намагались перетворити її у фішку свого успішного зовнішньополітичного позиціонування, тим самим змусивши респів піти на критику України.
Постернак Олег Олександрович (народився 19 вересня 1983 р., с. Залужжя, Теплицький район, Вінницька область) — політтехнолог, політичний консультант, член Асоціації професійних політичних консультантів України, кандидат історичних наук. Провів 16 виборчих кампаній в якості керівника кампанії кандидатів в народні депутати в мажоритарних округах, кандидатів на міські голови, кандидатів у депутати обласних та районних рад.
Автор блогів і публіцистичних матеріалів з виборчого права, політичних технологій, електоральної психології у багатьох українських виданнях.
Коментує політичну ситуацію на українських інформаційних телеканалах, пише Вікіпедія.