Можливе призначення Антона Геращенка у МВС слід розцінювати як прагнення старої і нової команд зберегти відносини, адже обидві сторони зацікавлені в тому, щоб була комунікація між командою колишнього міністра Арсена Авакова і новою командою Дениса Монастирського.
Тому, цілком можливо, у цьому випадку Антон Геращенко виступатиме в ролі комунікатора в питаннях кадрової політики і різних рішень щодо структур МВС, адже система дуже складна і людині «зі сторони» в ній буде складно орієнтуватися.
Ймовірно, Геращенко якраз і був призначений для того, аби новому міністру було легше орієнтуватися. Причому тут, швидше за все, зіграли роль давні стосунки Монастирського і Геращенка, у якого нинішній міністр раніше був помічником.
Очевидно, що його призначення не могло бути не погоджено на Банковій і з Аваковим - напевно, були якісь двосторонні домовленості. Тому що просто так таке рокірування нинішньому міністру МВС було б непросто зробити. І оскільки вонои було залаштунковими, то і про його призначення стало відомо раптово.
При цьому Геращенко може затриматися в цьому кріслі, а не тільки обмежитися перехідним періодом. І це якраз має показати, що немає ніякого стану війни між новою командою і тією, що пішла.
Читати такожЩо відбуватиметься в МВС при новому міністріАле статус радника не дає можливості для прийняття рішень - він може радити, але вирішувати міністру. Крім того, у радника немає всієї повноти інформації – це різні ролі. Безумовно, він вхожий до міністерства, але його можливості обмежені.
Андрій Золотарьов, політолог, директор аналітичного центру "Третій сектор", спеціально для Главреда