В Україні стартував продаж сільськогосподарської землі.
І нарешті всім стало абсолютно зрозуміло, що любителі шоколаду та інша так звана опозиція говорили неправду і розповідали нам абсолютні казки щодо земельної реформи.
Вони говорили, що верхній шар землі почнуть вивозити в багаті країни, іноземні банки скуплять землю і що у фермерів все відберуть.
Але як ми бачимо, нічого з цього не сталося.
Земельна реформа - це про можливості, які має забезпечувати кожна цивілізована держава.
Це не про те, що хтось обов'язково продасть, а хтось обов'язково купить землю.
Це про можливість громадян України вільно розпоряджатися своєю власністю, яка має бути.
Опитування показують, що більшість власників землі - до 90 відсотків - не хочуть продавати свою землю.
Але при цьому опитування також показує, що більшість власників землі хотіли б мати можливість самостійно розпоряджатися землею. Саме цю можливість і забезпечив ухвалений закон.
Земельна реформа і запуск цивілізованого ринку землі - це те, що вже встигли зробити всі наші країни-сусіди, які колись були під радянською владою.
Якби в нашій державі це зробили ще у 1990-х роках, ми б вже мали розвинений земельний ринок.
А це призвело б, в тому числі і до вищих цін на землю, а, отже, і до вищих ставок оренди.
Саме завдяки мораторію на торгівлю землею в Україні замість потужного класу фермерів, як у таких країнах, як Польща, виникла потужна спільнота агрохолдингів з величезними банками Землі.
Читати такожВ Україні запрацював ринок землі: скільки коштуватиме гектарЦя земля їм не належить, але вони вважають її своєю. Родичі або власники великих агропідприємств пов'язані з політичними партіями, опонували земельній реформі.
Що їм було потрібно?
Просто зберегти ситуацію такою, як вона була, коли можна було за безцінь скуповувати через різні схеми землю в земельні банки або просто брати за гроші державну землю.
Але цьому настав кінець.
Тому зберігаємо спокій і пам'ятаємо про те, що все у нас буде добре.
Все буде Україна.