РФ завдала удару по Україні своїм «Орешником». За наявними даними, удар був завданий по Львівській області. Крім того, масований обстріл зазнав Київ.
Зафіксовано безліч влучень по житлових будинках у різних районах. Ймовірно, крім повітряного терору, противник цілеспрямовано намагався вразити районні котельні, щоб позбавити людей тепла в люті морози, які почалися сьогодні в Україні і, за прогнозами, триватимуть ще як мінімум тиждень.
Україна скликає засідання Ради Безпеки ООН у зв'язку з ударом «Орешником», і це правильно. Однак варто звернути увагу ще на кілька обставин.
По-перше, удар балістичною ракетою середньої дальності був нанесений в безпосередній близькості від кордону ЄС. Це не тільки атака на Україну, яку РФ подає як «відповідь» на фейковий обстріл резиденції Путіна, але і елемент залякування — перш за все європейців, які і без того перебувають у стані хронічної тривоги.
По-друге, за кілька годин до удару американське посольство поширило попередження про «серйозну атаку». Як правило, про пуски ракет такого класу заздалегідь повідомляють «стратегічних партнерів» по спеціальних каналах, щоб уникнути негайного удару у відповідь.
Питання полягає в іншому: чи буде взагалі якась відповідь — або запуски ракет середньої дальності по Європі будуть остаточно нормалізовані.
Леонід Невзлін - російсько-ізраїльський підприємець і громадський діяч, один із колишніх керівників нафтової компанії «ЮКОС». Російським судом заочно засуджений до довічного ув'язнення. Після повномасштабного вторгнення підтримав Україну та виступає з критикою режиму Путіна, пише Вікіпедія.