Вийшла нова соціологія від "Рейтингу". Як ми бачимо, показники за рівнем довіри до політиків вже змінилися. На першому місці як і раніше поки Зеленський. Йому довіряє 46% опитаних. А ось на другу позицію піднялася вже Юлія Тимошенко. Рейтинг довіри до неї зріс до 30%. Далі йде Юрій Бойко, у нього 25% довіри. За ним Петро Порошенко - 24%. І завершує п'ятірку лідерів Медведчук з 16%.
Такі цифри закономірні, враховуючи те, що "рух країни як неправильний визначили 64% опитаних". Враховуючи, що влада приготувала ще чимало сюрпризів — це і дерибан землі, зростання тарифів на 50%, впровадження автоматичного списання грошей з рахунків у банках, у тому числі за борги з комуналки, обкрадання середнього класу через так звану «податкову амністію» – є певні підозри, що ця цифра зростатиме, а рейтинг Зеленського відповідно і далі падатиме, оскільки він не забезпечив собі «громовідвід» і бере на себе всю відповідальність за все, що відбувається в країні. Ну, або оточення його гарно виводить на перший план. До того ж, як показує практика, опозиція у нас завжди виграє вибори.
Про те, що політичні симпатії змінюються, показують відповіді на питання "Кого з кандидатів ви хотіли б бачити на майбутніх президентських виборах в 2024 році?". Зеленського – 34% і Тимошенко – 22%.
Далі йдуть Бойко – 20%, Порошенко – 18%, Гройсман – 15% і Смешко – 14%.
Друге місце Тимошенко в рейтингу довіри показує, що її комунікація з виборцями побудована правильно і її почули за двома основними темами:
Відповідей на ці запитання у влади немає, як і немає в опозиції. Більшість з них більше ставить на гуманітарні теми: мова, НАТО і ЄС (Порошенко), Росія (у ОПЗЖ). Це дає можливість утримувати своє електоральне ядро, але не дає прийнятні для країни відповіді на питання у соціальній сфері, яка превалюватиме на наступних виборах.
Читати такожЗ'ясувалося, кого громадяни вважають найбільшими союзниками України-опитуванняВласне, тому і моделювання другого туру виглядає поки так:
У парі Зеленський - Тимошенко - 61% проти 39%. У парі Зеленський - Порошенко результат 65% проти 35% на користь Зеленського. У парі Зеленський - Бойко - 66% проти 34%.
Але це все теоретична розкладка. Практика виборів показує, що рівень критики влади на виборах зростає і є ймовірність, що Зеленський взагалі може не потрапити до другого туру.
Насамперед через Порошенка, виборець якого в основній масі не піде до нього. Тобто, всі ці кримінальні справи проти Медведчука (які, скоріше за все, нічим не закінчаться), нічого йому не дадуть. Тому вони з такою маніакальною завзятістю хочуть його зняти з виборів. Але тут у них є великий ризик, що електорат Порошенка піде до... Кличка (схожі електорати і риторика), якого зараз теж намагаються кошмарити малопереконливими кримінальними справами, які поки не мають жодних продовжень.
Читати такожСвіже опитування виявило чотирьох Фаворитів українського електорату на виборах у РадуСвій базовий регіон - Центр і Північ України, Зеленський підірве так званою "земельною реформою". Умовний південний схід, зрозуміло, відходить в основному до ОПЗЖ і їх кандидата Бойка. А це ми ще не знаємо, чи вискочить "рояль в кущах" пан Разумков на його полі. І кому розійдуться голоси Смешка, Гройсмана (якщо піде).
Тому пара другого туру може бути ще й інша. Наприклад, Тимошенко - Порошенко. Або Бойко - Тимошенко. Або Кличко - Бойко.
Загалом, буде цікаво, але тенденції, як то кажуть, на обличчя.