"Божевільні" доходи кримчан

23 червня 2021, 08:30оновлено 5 листопада 2021, 12:06
1590
Добробут середньостатистчного кримчанина є гіршим ніж фінансовий стан справ середньостатистичного мешканця материкової України.
'Божевільні' доходи кримчан
У Криму живуть бідніше, ніж на материковій Україні / Фотот pixabay.com

Іноді сухі цифри мають більше значення ніж фотографії затоплених сміттям та фекаліями кримських поселень.

Тому трохи відомостей про нинішні "шалені" доходи кримчан.

З урахуванням офіційної статистики РФ за березень 2021 року експертами було зведене просту діаграму щодо розподілу "середньоросійської заробітної платні". У яку росіяне включають окуповані ними Крим та Севастополь.

відео дня

Та на цей графік було накладене середню заробітну платню за відомостями міністерств фінансів України та Білорусі, переведену в рублі.

читайте такожКомандувач ВМС України обіцяє повернутися в СевастопольВиходить вкрай характерна ситуація, за якою середня заробітна плата у Севастополі сьогодні ...дорівнює середній оплаті праці в материковій Україні. А середній дохід у АР Крим узагалі є меншим за офіційний середньоукраїнський на материку.

У самій РФ "витягують" середній дохід до показника, що поки перевищує український (але вже не в рази) Москва, Петербург, Московська та Мурманські області й регіони Далекого Східу.

Зважаючи на "ножиці цін" об'єктивно добробут відчутно краще "середньоросійського" виключно у столицях РФ та їх околицях.

Звісно в Україні також є регіональний розподіл доходів та прикладом у суміжній з півостровом напівфеодальній Херсонщині середня заробітна платня буде дещо нижчою ніж в окупованому Криму.

'Божевільні' доходи кримчан

Але знов-таки не в рази, а лише на певний відсоток.

При цьому не слід забувати, що в Україні доля тіньового дохіду найманих працівників є дещо більшою ніж в РФ та Криму.

А ось рівень споживацьких цін та подібних витрат як раз у Криму в середньому вищий ніж у материковій Україні, крім окремих показників, таких як "комунальні витрати".

читайте такожЗахоплення Криму Росією: Євросоюз продовжив санкції проти МосквиТакож й рівень "оподаткування" фізичних осіб у Криму є вищим ніж фіскальний прес на особу на материковій Україні, так саме як й навантаження на громадян у сфері "соціального страхування", включаючи "Криммедстрах".

Таким чином об'єктивно вже сьогодні, навіть якщо не рахувати санкції, обмеження прав людини, статус "сірої зони" та інші "забавки російського миру", добробут середньостатистчного кримчанина є гіршим ніж фінансовий стан справ середньостатистичного мешканця материкової України.

Я це все пишу не для зловтіхи та не задля збору коштів багатодітним батькам Алушти.

А щоб довести прості тезі, які вітчізняні політики та деоккупатори "чомусь" не хочуть чути та розуміти.

По-перше, рівень добробуту кримчан чи мешканців материку узагалі не впливає та не буде впливати на питання деокупації.

Чекати що "у нас буде добре та вони підтягнуться" безглуздо.

Адже, по-перше, у нас вже краще, ніж там.

Та по-друге, і це головне, думки самих кримчан про те, що наразі відбувається навколо них, узагалі ні на що не впливають, та зокрема ці думки не будуть впливати на питання деокупації.

Яка очевидно не буде носити форму такого собі Вудстоку.

То ж усі бажання кримчан будуть мати значення виключно під час реінтеграції вже деокупованого Криму.

Так саме саме тоді слід буде враховувати й об'єктивно невисокий рівень добробуту в окупованому Криму, який від процесу деокупації за визначенням не зменшиться.

Та який до деокупації вже очевидно не зросте.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти