Битва за Бахмут: чому це пастка для росіян?

31 травня 2023, 19:20
Просто відступити вони не можуть, бо вже заявили для своєї аудиторії, що Бахмут взяли. І що, сказати після цього, що його залишають?!
Бахмут, Олександр Мусієнко
Олександр Мусієнко про битву за Бахмут / Колаж: Главред, фото: фото: 93-тя ОМБр Холодний Яр, скріншот з відео

Щодо битви за Бахмут ми можемо констатувати наступне. По-перше, Росії не вдалося створити пастку для українських військ, як вона планувала. Ідея РФ була в тому, щоб заманити і витягти наші резерви, а також скувати наші сили саме на бахмутському напрямку, аби ми не могли готувати резерви та проводити підготовку до контрнаступу. Та й взагалі, якщо не відтермінувати, то унеможливити контрнаступ. Це їм не вдалося, позаяк українські резерви формуються і будуть задіяні в контрнаступі, а наші партнери нам допомагають.

Хто такий Олександр Мусієнко

Олександр Мусієнко - блогер і експерт. Є головою недержавної організації "Центр військово-правових досліджень". Виступає в якості експерта в ефірах телеканалів, пише My.ua.

По-друге, Росія зазнала великих втрат у цій битві. Пригожин сам визнає втрати щонайменше 20 тисяч "вагнерівців". Думаю, він заменшив, бо втрати можуть бути і більшими, зокрема, ми маємо інформацію, що ці втрати складають щонайменше 30 тисяч, і це лише "вагнерівці". Тобто втрати великі як у регулярних російських військ, так і серед терористів-"вагнерівців", це теж помітно.

відео дня

Ще один момент, який ми можемо констатувати – російські війська, попри усі пропагандистські заяви, не можуть продовжити подальший рух за Бахмут. Вони перебувають у місті і не розвивають наступальні дії, а також починають втрачати перевагу на флангах. Українські сили, навпаки, цю перевагу здобувають і відтісняють росіян. Тому тепер Бахмут усе більше перетворюється на пастку для окупантів.

Зараз ми бачимо рух на флангах, українські війська розвивають успіх, але це доволі непросто, тому що ворог тримає свої позиції і це доводиться проходити з боями. Кілька десятків, сотень метрів, але робота триває.

Чому це пастка для росіян? Бо не тримати ці позиції і вийти з Бахмута вони не можуть. "Вагнерівці" Пригожина вийдуть, а російські регулярні війська, скоріше за все, зайдуть. Просто відступити вони не можуть, бо вже заявили для своєї аудиторії, що Бахмут взяли. І що, сказати після цього, що його залишають?! Тому вони будуть там триматися. І тоді це теж пастка для РФ, бо їм доведеться перекидати туди підкріплення. А якщо наші війська здобудуть перевагу на флангах і зможуть погрожувати логістичному забезпеченню Бахмута, то це буде витягувати їхні сили ще більше, бо це підкріплення будуть постійно сковувати і там знищувати. І ось це, мені здається, навіть за умови того, що росіяни чинитимуть опір і перекидатимуть додаткові підкріплення, і є пасткою, тому що тоді вони менше зосереджуватимуться на інших напрямках, де українські війська зможуть розвивати контрнаступ.

Олександр Мусієнко, спеціально для Главреда

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти