Словаччина разом з 13 винищувачами МіГ-29 Україні передасть ЗРК 2К12 "Куб".
Таким чином, завдяки Польщі та Словаччині ми отримуємо 2 повноцінні ескадрильї МіГ-29 з невеликим нюансом - деякі з літаків вимагають обслуговування і ремонту. Але, від МіГ-29 до ЗРК "Куб"...
Зараз деякі експерти згадують, що ЗРК "Куб" - це дідусь ЗРК "Бук", який був прийнятий на озброєння в 1967, а в 1983 знятий з виробництва. Іншими словами, який толк від цього старого, радянського металобрухту в умовах сучасної війни і переходу українських ППО на західні системи?
Нюанс.
Польща модернізувала свої ЗРК "Куб" для застосування ракет Rim-7 Sea Sparrow.
У січні 2023 року стало відомо, що дані ракети будуть поставлятися в Україну і що їх, нібито, інтегрували в ЗРК "Бук".
Тому не варто упереджено ставитися до "Кубика". Він зараз вже не той, що був раніше.
Тим часом Oryx повідомив про більш ніж 100 задокументованих (фото/відео) фактів знищення російських ЗРК в Україні.
Зокрема:
- 12 9К33 Оса
- 14 9К35 Стріла-10
- 26 ЗРК "Бук-М1/2"
- 31 ЗРК "Тор"
- 14 ЗРПК Панцир-С1 і т.д.
За незадокументованими даними, втрати набагато більші.
Але важливим є те, що росія за рік війни в Україні значною мірою втратила ефективність своєї ППО ешелону малого та середнього радіусу дії. У неї до того були серйозні проблеми з формуванням ешелонів і повного покриття повітряного простору, а тепер і поготів.
У повітряному просторі росії було чимало білих плям, яких з кожним днем, з кожним знищеним комплексом стає дедалі більше. І це при тому, що чимало російських ЗРК зараз сконцентровано в Україні та за кордоном з Україною. Але, як ми бачимо з низки інцидентів - не вистачає.
До речі, це просто спостереження. З лютого в зоні БД російські окупанти стали різко втрачати набагато більше комплексів ППО, порівняно із втратами з листопада 2022 по січень 2023. Цікаво, до чого це така активність і старанність щодо вилову та ліквідації компонентів ППО?
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред