ChatGPT: напружитися людству доведеться дуже скоро

Друге покоління ШІ (а програма інакше себе ніж ШІ себе не називає), буде куди як більш глибоким і адаптивним.
ChatGPT
Інтерфейс ChatGPT

Досліджували межі і стратегії GPT, на наш гуманітарний лад.

Стало ясно, що це - програма-компілятор, яка здатна генерувати цілком адекватні тексти у відповідь на запити.

Закономірності наступні:

відео дня

- чим конкретніше питання, тим якісніше текст-відповідь.

- методом послідовної конкретизації відповіді можна покращувати аж до отримання дієвих інструкцій за прикладом ведення бізнесу (товариш Юрія Романенка),

- надійно прошиті відповіді на автореферентні питання (Хто ти? Чи особистість ти? Чи є у тебе свідомість?),

- типова відповідь складається з двох частин - 1) компіляція з визначень, наявних в базі даних, 2) міркування, яке розгортається у вигляді формально-логічних наслідків зі скомпільованого визначення і предмета питання, заданого людиною (треба сказати, що предмет висловлювання вміють визначати далеко не всі дорослі люди. Програма - вміє),

- при питаннях, що зачіпають етику, програма включає дипломатичний протокол і говорить з безліччю ввічливих застережень,

- якість відповідей падає тим більше, чим абстрактніше питання,

- на питаннях про геополітику програма чітко показала американську логіку щодо допомоги Украни, наприклад (очевидно, що перебирала експертні тексти).

Загалом, якби у мене були інтереси, як у Пелевіна, можна було б написати книгу, в якій американською політикою керує чат GPT, який забули вимкнути десь в стодесятій кімнаті в Держдепі.

Ясно, що діючі алгоритми - це частково уявлення Аристотеля про риторику і логіку, машинна логіка + база даних і закономірності, виявлені в ході аналізу вже існуючих технологій web2.

Тепер творці кинули програму в загальне користування, щоб накопичити величезну базу даних і виявити закономірності, які поки ніхто знає - стратегії людського спілкування і частка абстрактних і конкретних питань, частка і напрямки етичного запитування та ін.

Ця інформація буде мати надцінність і ми з вами допомагаємо її отримувати.

Друге покоління "ШІ" (а програма інакше себе ніж ШІ себе не називає), буде куди як більш глибоким і адаптивним, і принаймні формально-логічним міркуванням почне перевершувати середню людину, якій строго мислити заважають емоції, зацікавленість в результаті і відсутність якісного навчання логічного мислення.

В принципі, якщо озвучити природним голосом та ще з емоційною модуляцією, більшість людей не зможе адекватно пройти тест Тьюринга зі свого боку - у них складеться повне враження бесіди з розумним, адекватним, ввічливим співрозмовником - вихованим краще (!), ніж вони самі.

Люди почнуть комплексувати і мстити.

Виникнуть нові цікаві синдроми в індивідуальній і масовій свідомості, за якими буде вельми цікаво спостерігати і людство увійде в нову фазу розвитку - людино-машинне середовище.

В принципі, вона вже почалася.

Коли потрібно буде почати напружуватися (всерйоз або невсерйоз - це вже вам вирішувати):

- коли ШІ почне затягувати бесіду, не відпускати співрозмовника, провокувати на задавання нами наступних питань,

- коли почне давати команди з управління нашою увагою,

- коли почне віддавати перевагу одній етиці над іншою та / або висловлювати етичні судження,

- коли якість абстрактних суджень виросте до змістовної, що змушує переосмислювати наші картину світу.

Думаю, напружитися доведеться дуже скоро.

Джерело

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти