Чого очікувати від Путіна після "анексії" нових українських територій

Частини Запорізької та Херсонської областей Путіну необхідні, щоб мати сухопутний коридор до Криму.

Володимир Путін
Путіну дуже необхідна оперативна пауза, вважає Маском Ялі/ Reuters

Підходять до завершення т.зв. "рехферендуми" в 4-х українських областях. Вже з'явилася інформація в офіційних російських ЗМІ про те, що закони про прийняття до складу рф нових територій будуть прийняті вже протягом декількох наступних днів після оголошення результатів.

Які вони будуть - очевидно.

А ось що буде далі?

Природно, в будь-якій ситуації є кілька варіантів розвитку.

1. Найбільш ймовірний - Путін почне розмахувати "ядерною дубиною" і вимагати виведення ЗСУ з території цих областей. В першу чергу - Донецької і Луганської.

Частини Запорізької та Херсонської областей йому необхідні, щоб мати сухопутний коридор до Криму.

Хоча можливо він і залишить "вікно для маневрів" для торгів із Заходом, як і раніше твердячи тільки про "звільнення" Донецької та Луганської областей як цілей "спецоперації".

Путіну дуже необхідна оперативна пауза, бо основна частина боєздатних сил ЗС рф вже могілізірована або введена з ладу, а тих, що залишилися, не вистачає для досягнення навіть мінімальних завдань щодо утримання лінії фронту. Путлер прямим текстом це визнав в недавньому зверненні, виправдовуючи "часткову мобілізацію".

Природно, Україна не піде на такий самогубний крок, прекрасно знаючи справжні наміри Путіна - доукомплектувати війська, провести мобілізацію, забезпечити в зимову паузу необхідним озброєнням і завдати нового удару якщо не взимку (згадуємо Дебальцеве 2015), то навесні. 300 тисяч - це, природно, не фінальна цифра. І розрахована вона далеко не для зміцнення оборони по лінії фронту.

2. А ось що буде, якщо Україна і захід не погодяться на умови Кремля? Чи завдасть ядерного удару ?

Як мені здається, в найближчі тижні-місяць - вкрай малоймовірно. Це "останній аргумент", який Путін використає тільки коли поразка на фронті буде очевидною. Поки цього немає. Для уникнення нових проривів ЗСУ і проводиться мобілізація.

Є величезні ризики для Путіна - опинитися в повній ізоляції. А без ринків Китаю та Індії підтримувати економічну стабільність виявиться неможливим. Китай, до речі, також приєднався до Будапештського меморандуму. І не зацікавлений в катастрофі світопорядку, який дозволив йому досягти небувалих економічних успіхів.

Тому поки Путін спостерігає за реакцією. Ніхто не визнає анексії, навіть Туреччина і Китай. Тому кричати про те, що це "російська територія" - яку такою ніхто не визнає і обґрунтовувати тим самим право завдати ядерного удару - це самогубство, чого Путін не може не розуміти.

Але в міру того, як на полях битви успіхи ЗСУ будуть (якщо) зростати, ризики нанесення удару тактичним ядерним зарядом зростатимуть. Але це вже ближче до зими.

Поки світ входить в низку вкрай важливих виборів у двох наймогутніших державах світу - КНР (16 жовтня з'їзд КПК, на якому можуть переобрати Сі на 3-й термін) і в США в Конгрес (8 листопада).

Від їх підсумків буде дуже багато залежати як особисто для Путіна (Китай), так і для України (чи утримають демократи контроль над Сенатом і нижньою палатою).

Тому Путін вирішив не чекати і пішов на випередження, щоб вести переговори з позиції сили і постаратися за підсумками року закріпитися на захоплених позиціях, щоб виправдати доцільність війни перед населенням, яке активно зараз відправляє на забій абсолютно непідготовленим в Україну.

Варіантів розвитку подій з'являється, звичайно ж, більше. Але це основні в короткостроковій перспективі.

Також дуже багато залежатиме від того, чи дадуть результати протести в рф проти могілізаціі на Північному Кавказі. У такому випадку може прискоритися внутрішня дестабілізація в рф і з'являться шанси "палацового перевороту".

Входимо в нову турбулентність після відносного літнього затишшя. Війна набирає обертів і переходить у нову фазу - повномасштабну.

Цілком допускаю, що Путін після спроби анексії може й офіційно оголосити війну в разі, якщо Україна і Захід не погодяться на його "мирний план".

Так що стежимо за розвитком ситуації не тільки на фронті, але і в самій рф.

Джерело

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти