Через Росію Україна скоро зовсім забуде про Донбас

Росія вже контролює Донбас, але вливання коштів закріплює той факт, що перспективи повернути Донбас дипломатичним шляхом для України не залишається.

Росія хоче інтегрувати Донбас у російську економіку / Reuters

Протягом найближчих трьох років Росія виділить на соціально-економічні потреби окупованого Донбасу понад близько 330 мільярдів гривень для інтеграції територій у російську економіку.

Донбас вже і так інтегрований, але питання у тому, що він досі лишається дотаційним для Росії. Тобто вони змушені витрачати серйозні кошти, тому що особливих можливостей заробити у Росії на Донбасі немає. Тому це створює відповідні проблеми, відтак головна задача РФ у тому, щоб зробити цю дотаційність меншою, щоб частково компенсувати цю присутність.

Це навряд чи може бути та промисловість, яка там була раніше. ЇЇ можуть намагатися використовувати, але, наприклад, у самій Росії вже закрили більшість шахт на території Ростовської області. Тож в Україні ту промисловість, що лишилась на непідконтрольному Донбасі, можуть використовувати точково, зокрема, навіть для продажу цієї продукції в Україні. Важко сказати, як саме на це реагуватимуть, але, найімовірніше, усе йтиме за сценарієм, що реалізували в російських областях. Для прикладу можна взяти будь-який середньостатичний російський регіон, бо влада РФ на Донбасі використовуватиме ті самі підходи - нічого нового вони вигадувати не будуть і не можуть.

А це, у свою чергу, означає, що вони, в принципі не розраховують на те, що у якійсь осяжній перспективі ситуація на Донбасі вирішиться на їхню користь, тобто реалізувати Мінські домовленості на своїх умовах, нав’язати Україні конфедералізацію, аби номінально окуповані території Донбасу знаходилися у складі України, але щоб при цьому вони були повністю контрольовані Росією. Очевидно, що у РФ вважають (і, мабуть, достатньо справедливо), що у осяжному майбутньому це нав’язати не вийде, тому треба переходити до плану "Б" - інтеграції цих територій в російську економіку та політику (тут варто згадати нещодавні вибори до Держдуми, де у голосуванні брали участь мешканці Донбасу).

Тобто де-факто - інтеграція до РФ, хоча де-юре це жодним чином не визнається і офіційно усе залишається, з точки зору Росії, територією України, але підконтрольною РФ. Це дозволить росіянам у майбутньому, якщо відбудуться реальні перемовини щодо ОРДЛО, наводити аргументи про те, що ці території, мовляв, тісно інтегровані з Росією і треба це закріпити відповідним чином на рівні законодавства.

читайте також"Анексія Донбасу" і військова операція України: у Кравчука назвали сценарій Росії щодо ОРДЛОАле фактично, незважаючи на заяви РФ, для України на Донбасі найближчим часом мало що зміниться. Ми прекрасно розуміємо, що Росія вже контролює Донбас. Але це закріплює той факт, що перспективи повернути Донбас дипломатичним шляхом для України не залишається - тобто про ці території в реальності доведеться, на жаль, забути.

Петро Олещук, політолог, викладач КНУ ім. Тараса Шевченка, спеціально для Главреда

viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Прикмети на 24 жовтня: що не можна робити в Пилипів день і як не потрапити в бідуПрикмети на 24 жовтня: що не можна робити в Пилипів день і як не потрапити в біду Гороскоп на 21 жовтня 2021 для всіх знаків Зодіаку: грошові надходження або підступи суперниківГороскоп на 21 жовтня 2021 для всіх знаків Зодіаку: грошові надходження або підступи суперників Зірка Жіночого кварталу в образі розпусної Барбі блиснула голими принадамиЗірка Жіночого кварталу в образі розпусної Барбі блиснула голими принадами Зеленський погодив кандидатуру нового міністра оборони: ЗМІ назвали ім'яЗеленський погодив кандидатуру нового міністра оборони: ЗМІ назвали ім'я Чому така висока смертність від COVID-19 в Україні?Чому така висока смертність від COVID-19 в Україні?

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти