Чотири причини, чому Путін не натисне ядерну кнопку

16 травня 2022, 06:31
1138
Після провалу бліцкригу війни в Україні Путін – уже не лідер Росії і не арбітр еліти, а виконавець чужої волі.
Путін боїться ядерного конфлікту
Путін люто чіпляється за владу і не збирається вмирати завчасно / Колаж фото Reuters

Кажуть, що Путін, якщо буде катастрофічно програвати війну з Україною, як "загнаний щур", може наважитися на найстрашніший злочин і абсурдну дію – застосувати тактичну ядерну зброю проти України або країн Східної Європи.

По-перше, Путін – не тільки вічний лідер "путінської Росії", але й звичайний 73-річний (або 69-річний) старий зі своїм болячками і хворобами, який люто чіпляється за владу і не збирається вмирати передчасно – ні на одну годину або день.

Добре видно, що Путін чіпляється за своє життя, яке закінчується швидше, ніж його могутня влада над росіянами. При всій своїй ненависті до України, як старечому маразмі, Путін вірить, що влада продовжує життя правителям.

відео дня

Але Путін, як людина, яка панічно боїться мікробів, вірусів, ковіда або банального отруєння, тим більше, боїться ядерного конфлікту.

По-друге, Путін надзвичайно багатий (трильйон), то навіщо йому під час "ядерної дуелі" з усім світом все це втрачати.

В-третіх, Путін вже починає здогадуватися, що не він керує світом і Росією, а ним маніпулюють ті, хто навколо нього прикидаються його соратниками, друзями або сліпими виконавцями його волі.

читайте такожВійна в Україні поступово перетворюється на катастрофу для Росії

Після нападу Росії на Україну і потужних міжнародних санкцій у процес прийняття рішень у Росії втягуються все нові групи еліти: близькі соратники Путіна типу Патрушева, російські олігархи, що постраждалі від санкцій, чекісти, генералітет армії. А після провалу бліцкригу війни в Україні Путін – уже реально не лідер Росії і не арбітр еліти, а виконавець чужої волі, яка постійно змінюється в Кремлі в залежності від того, хто в даний момент впливає на Путіна.

От чому стратегічні цілі Кремля і напрямок військового удару російських військ постійно змінюються – від тотального знищення України як незалежної європейської держави до захоплення Донбасу, Херсона та Одеси.

читайте такожДругий етап війни в Україні безславно проср*ний Кремлем

Єдине, що залишається в "розпорядженні" Путіна – це його вимога перемоги над Україною "за будь-яку ціну".

По-четверте, в будь-якому випадку, всі групи оточення Путіна – від "яструбів" до "голубів", які впливають на рішення Путіна, не хочуть гинути в ядерній війні і не допустять Путіна до "ядерної кнопки". Бо він все одно йде, а вони залишаються. Тому вони не дозволять Путіну потягнути їх у минуле разом із собою.

Віктор Небоженко, політолог і соціолог, директор соціологічної служби "Український барометр"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти