Що буде, якщо весь газ відібрати і поділити

Використовувати методи Шарикова і провокувати дефіцит газу в умовах його нестачі - це постріл самим собі в ногу.

газ
Україні слід бути обережною з держрегулюванням ринку газу / Фото pixabay.com

Кажуть, є пропозиція забрати і поділити газ.

Ну в рамках екстрених заходів і боротьби з олігархами змусити українських виробників газу, компанії які видобувають газ у нас в країні, продавати його не за ринковими цінами. А за державними. Які в п'ять разів нижчі ринку.

Загалом, нічого буржуям наживатися на народному горі.

Причина цього бажання - рекордно високі ціни на європейському ринку газу. І влада пообіцяла всім дешевий газ. Але де взяти його не знає. І ось знайшли вихід з положення.

Чи законно це? Ні. Чи Правильно це? Ні. Чи допоможе це пройти зиму? Ні.

Реклама

Що відбувається, коли держава починає регулювати ціни на товар? Правильно, цей товар пропадає. Венесуела не дасть збрехати. Що зроблять приватні виробники газу якщо у них почнуть забирати їх газ? Вони перестануть його добувати. Бо сенс? Що побачать іноземні інвестори, потенційні? Що нічого в Україну сунутися. І на цьому моменті можна передати привіт підвищенню видобутку українського газу.

читайте такожУкраїна готова транспортувати обсяги газу, що перевищують потужність СП-2 – Макогон відповів ПутінуІ ось тут починається найцікавіше. Які два високі ризики нас чекають цієї зими. Перший - дуже високі ринкові ціни на газ. І це боляче. Але це не головне. Ключова проблема - це недолік газу і вугілля. Умовно кажучи, в певний момент, може стати нічим топити. У прямому сенсі цього слова. Запаси вугілля дуже низькі. І взяти його ніде. У світі дефіцит. Це глобальна проблема. Газ дорогий. І його теж може не вистачити. І не факт, що в цей момент Путін не заблокує імпорт Україною електроенергії.

І що найдурніше можна зробити в такий момент? Правильно, спровокувати ще більший дефіцит газу. Змусити українські компанії скоріше розпродати все, що є в сховищах.

Геніально.

Прості рішення хороші всім, крім одного. Вони не працюють.

Яке можливе ринкове рішення? Якщо в уряду немає грошей, а ціни б'ють рекорди? Підвищення ренти. Більше прибуток - більше податку. Це розумно. Законно. Якщо прийняти законодавчі зміни. І всім прийнятно. Адже ситуація екстраординарна.

Але використовувати методи Шарикова і провокувати дефіцит газу в умовах його нестачі - це постріл самим собі в ногу.

І важливо розуміти. Найбільша проблема для влади не ціна. Цієї зими найбільша проблема - це дефіцит. Ніхто ж не хоче сидіти в холодних будинках без світла в лютому.

viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Гороскоп на сьогодні 27 листопада 2021: Дівам - підступність жінки, Скорпіонам - неймовірне везінняГороскоп на сьогодні 27 листопада 2021: Дівам - підступність жінки, Скорпіонам - неймовірне везіння Чекайте арктичного холоду: українців попередили про несподівану зимову аномаліюЧекайте арктичного холоду: українців попередили про несподівану зимову аномалію Еллерт поставив крапку у відносинах з МішиноюЕллерт поставив крапку у відносинах з Мішиною Українці дізналися нові тарифи на газ у грудні: кому доведеться платити більшеУкраїнці дізналися нові тарифи на газ у грудні: кому доведеться платити більше Завалить снігом, налетить штормовий вітер: українців попередили про небезпекуЗавалить снігом, налетить штормовий вітер: українців попередили про небезпеку
Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти