Демілітаризація Росії має стати метою України

Ціна російської агресії зростає так стрімко, що обставини завершення війни, які Україна матиме можливість назвати переможними, варто переосмислити.

Україні треба зробити все, щоб Росія не змогла нарощувати військовий потенціал / УНІАН

Вісім років війни я був прихильником того, що перемогою України буде поновлення суверенітету над своєю територією і компенсація нашій державі з боку Росії за завдані війною збитки.

Але в останні місяці події розвиваються так швидко, а ціна російської агресії зростає так стрімко, що обставини завершення війни, які Україна матиме можливість назвати переможними, варто переосмислити.

З моєї точки зору, окрім очевидного для кожного українця повернення контролю над українськими територіями, Україні варто продумати умови мирного договору, за яких Росія впродовж найближчого одного-двох поколінь не зможе відновити свій воєнний потенціал до рівня, що уможливлює ведення агресивних воєн. При цьому ця держава, для уникнення подальших геополітичних потрясінь, повинна зберегти певний оборонний потенціал.

Отже, наврочена Путіним демілітаризація. Демілітаризація Росії. Як би вона мала виглядати?

Виведення за межі регіону усіх сил та засобів російського чорноморського флоту (після передачі частини майна Україні в якості репарації). Виведення до Росії з Криму усіх ветеранів армії і флоту Росії та членів їх сімей.

Виведення усіх військовослужбовців і членів їх сімей та ветеранів 14-ї армії з території Молдови. Передача усіх запасів та амуніції 14-ї армії Україні у вигляді репарацій. Введення міжнародних миротворчих сил на територію так званого Придністров'я на період проведення переговорів щодо статусу реінтеграції цього регіону до складу Молдови.

Заборона на 25 років Росії розміщувати будь-які воєнізовані підрозділи МО, МВС та ФСБ Росії (за винятком легкоозброєних прикордонних застав та поліції) на території адміністративних одиниць вздовж північно-західного, західного і південно-західного кордонів Росії - від Карелії до Воронезької області. Повна демілітаризація калінінградського анклаву.

читайте такожДо капітуляції ще далеко: як Захід хоче змусити Україну підписати "хиткий мир" з РосієюЗменшення до 100 кількості ядерних боєголовок. Виведення з експлуатації усієї техніки та систем з ядерними силовими установками.

Ех, ну якщо планувати мрії, то планувати:

Міжнародний контроль за участю ЄС за торгівлею енергоносіями з Росії - розподіл доходів на три частини - компенсація втрат України, компенсація витрат на санкції для ЄС, фінансування соціального сектору в Росії.

Створення на базі кількох суб'єктів федерації РФ - Воронезької, Білгородської та Ростовської областей, а також Краснодарського краю та Республіки Адигея - новоутворення Малоросія під протекторатом України з метою контролю за демілітаризацією Чорноморського регіону та території вздовж державного кордону України, а також контролю за торгівлею енергоносіями РФ. З наступним, через 50 років, референдумом на якому мешканцям цієї території буде запропоновано вибір - повернення до складу РФ, незалежне існування, входження до складу України.

Окремо вирішуватися має питання демілітаризації, демократизації та суверенізації (демонтаж структур союзної держави) Білорусі.

Відкликання рішень РФ про анексію Криму та Севастополя, визнання "ЛДНР", Абхазії та Осетії, виведення з території цих тимчасово окупованих територій військовослужбовців, ветеранів збройних формувань Росії та членів їх сімей.

читайте такожНаслідки війни для Росії: як оточення кремлівського фюрера зжере його і себеУкладення нової угоди про звичайні збройні сили в Європі.

Ось це і буде найкращою гарантією безпеки для України впродовж життя наступних двох поколінь.

Прекрасно розумію, що це лише мрії, але мрії мають властивість реалізовуватись в той чи інший спосіб.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти