Для США сталося найгірше

Пекін офіційно підтримав вимоги Росії до США про надання їй гарантій безпеки.

Путіна Сі Цзіньпін
Росія і Пекін уклали політичний союз / REUTERS

Як я і припускав, Москва і Пекін, по суті, оголосили про офіційне закінчення гегемонії США і кінці однополярного світу.

Пекін офіційно підтримав вимоги Росії до США про надання їй гарантій безпеки.

Крім того, міністри закордонних справ Росії і Китаю заявили, що відтепер Китай і Росія "будуть спільно виступати проти дестабілізаційних дій Вашингтона, в тому числі на території Європейського Союзу".

Іншими словами, Китай і Росія оголосили, що вони, разом з США, беруть відповідальність за міжнародну безпеку.

Для США сталося найгірше - Росія і Пекін уклали політичний союз, і відтепер на зовнішній арені координуватимуть свої дії проти США. Крім того, Вашингтону не вдалося однозначно схилити Німеччину на свій бік у протистоянні проти Китаю і Росії.

Тепер у Вашингтона є два шляхи:

- або визнати нові реалії і починати відмовлятися від політики батога і санкцій, переходити до політики взаємного обліку інтересів і пошуку балансів

- або спробувати відновити контроль над ЄС за допомогою загальноєвропейської війни (роль України тут зрозуміла) і тим самим мобілізувати західний світ і їх союзників проти союзу Китаю і Росії.

читайте такожМарні старання Росії не пустити Україну в НАТО: що тепер вигадає ПутінДругий шлях означає початок епохи регіональних воєн, і Україна буде однією з перших у цьому скорботному списку.

Найближчими днями ми будемо знати, який шлях вибрали США.

У будь-якому разі можна констатувати, що світ вступив в неймовірно небезпечний період протистояння двох союзів, військово-економічні потенціали яких порівнянні, але США знаходяться на остаточній фазі свого імперського циклу, а Китай, навпаки, переживає фазу імперського підйому, експансії, і гумільовської пасіонарності.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти