Ескадрилья збитих льотчиків: чому Медведчук може розраховувати тільки на Ялту

Очевидно, в силу деякої сентиментальності Путіна, хоча багато хто пророкував, що в українському СІЗО буде безпечніше, Медведчук продовжує спокійно гуляти в Ялті.

Медведчук
Віктора Медведчука з дружиною Оксаною Марченко помітили в Криму / Скріншот

В окупованій Ялті в одному з кафе на набережній нещодавно помітили колишнього народного депутата Верховної Ради Віктора Медведчука з дружиною Оксаною Марченко, якого Росія "забрала" в ході обміну полоненими.

Те, що його знайшли тільки зараз, швидше за все, було випадковістю. Тим більше, що в Україні він як політична фігура, нівельований - він гранично токсичний, асоціюється з Путіним і російською владою, яку українці проклинають після чергового ракетного удару. Тому політичних перспектив у Медведчука немає, навіть серед тих, хто незадоволений нинішньою владою в Україні.

Очевидно, в силу деякої сентиментальності Путіна (як бачимо, Собчак теж недоторканна - мабуть, у пам'ять про період роботи Путіна в пітерській мерії у її батька), хоч багато хто і пророкував Медведчуку, що в українському СІЗО йому буде безпечніше, він продовжує спокійно гуляти в Ялті. Тому найближчим часом кум Путіна, швидше за все, буде перебувати в Москві або в Криму, адже українських перспектив у нього немає.

Та й годувати Медведчука не треба - він людина не бідна. Зрозуміло, що він дуже сильно підвів свого кума, даючи йому відверту туфту про суспільно-політичні настрої і перспективи ОПЗЖ в Україні. Можливо, Путін це йому і пробачить, але куди його тепер використати? Отримавши Київ за три дні, Медведчук міг би стати спікером Верховної Ради або в.о. президента, але за нинішніх умов, коли з бліцкригом нічого не вийшло, у Медведчука перспектив немає. Повернутися в Україну в осяжному майбутньому він не зможе, а тому він напевно поповнить ескадрилью збитих льотчиків в Москві.

Після провалу бліцкригу, можливо, у Кремля і була ідея відродження "Новоросії", але після втрати Херсона, який був єдиним обласним центром, який армія Росії зуміла захопити з початку повномасштабного вторгнення, ця ідея теж зависла в повітрі. Крим як суб'єкт РФ Кремль відокремлював, тому в якості гауляйтера "Новоросії" Медведчук ще міг би послужити Путіну, але навряд чи цей план буде задіяний, оскільки і в Запорізькій області ситуація невизначена, а в Донецькій і Луганській областях Медведчука, м'яко кажучи, не люблять.

Тому цілком очевидно, що в разі програшу Росії в Україні, Медведчук переміститься в якусь третю країну-Туреччину, Сербію, Катар, ОАЕ. Куди саме - ми можемо тільки гадати, але можливості оформити документи і вчасно зібрати валізу у нього ще є. Адже якщо в Москві зміниться режим, то там він явно не залишиться.

Андрій Золотарьов, політолог, директор аналітичного центру "Третій сектор", спеціально для Главреда

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти