Головна мета несподіваних Путінських перестановок у Кремлі

16 травня 2024, 08:10
2403
Прем'єр-міністр Мішустін неминуче зіткнеться з волею і претензіями сильного економіста Бєлоусова, який став замість Шойгу міністром оборони.
Путин, Кремль
Путін влаштував перестановки в Кремлі / Колаж: Главред, фото: скріншот YouTube, ua.depositphotos.com

Путінські маневри.

Головною метою несподіваних путінських перестановок у вищому ешелоні влади було не покарання Шойгу за крадіжки в армії або покарання за конфлікт із Пригожиним, а доля Патрушева, який усі 10 років запевняв Путіна, що його син є найкращим і найнадійнішим наступником Путіну.

Путін давно вирішив, що в Росії не буде ніякого "політичного транзиту" - еволюції політичного режиму влади або ніякого наступника, а тільки вічне абсолютне правління Путіна. Усе в Росії має змінюватися в гірший бік, крім самого Путіна - це його життєва стратегія. Чим гірше Росії, тим довше і сильніше влада Путіна.

відео дня

Але для того, щоб зіпхнути могутнього Патрушева зі свого місця в СБ РФ, який практично контролював усіх силовиків і політичне життя Росії, Путіну довелося знімати з посади міністра оборони Шойгу і відправляти на його місце Патрушева, сина якого сильно підвищили на посаді, але стравили з його начальником - бульдогом, прем'єр-міністром Росії Мішустіним. Тому конфлікти між сином Патрушева, який відрито підсиджує прем'єр-міністра Мішустіна, будуть неминучими, що і потрібно Путіну. Таким чином він одночасно послаблює сім'ю Патрушевих і прем'єра Мішустіна, за спиною якого стоїть Чемезєв.

З іншого боку, прем'єр-міністр Мішустін неминуче зіткнеться з волею і претензіями сильного економіста Бєлоусова, який став замість Шойгу міністром оборони. Тепер весь величезний військовий бюджет буде підпорядкований не Кабміну Мішустіна, а міністру оборони Білоусову, на якого спирається Путін.

Призначення Білоусова теж має своє політичне підґрунтя. У такий спосіб Путіну вдається розбити тандем Шойгу-Герасимов, який не впорався з війною, і зробити їх "цапами-відбувайлами" за поразки в Україні, і принизити армію під час війни - цивільний міністр проти генералітету, а не досвідчений воєначальник. Путін боїться змови генералів. Путін показує Заходу і російському суспільству, що не військова перемога в Україні є його політичною метою, а створення самодостатньої мілітаризованої економіки та агресивної держави, оточеної ворогами. А перманентна, "вічна війна" проти України чи конфлікти в інших частинах світу є головним засобом збереження його режиму особистої абсолютної влади.

Хто такий Віктор Небоженко

Віктор Сергійович Небоженко (нар. 14 лютого 1953, Жмеринка) — український політолог, соціолог. Директор соціологічної служби "Український барометр". Кандидат філософських наук, пише Вікіпедія.

Працював в Інституті філософії Академії наук України, Інституті соціології Академії наук України.

У 1994-му брав участь в першій президентській кампанії екс-прем'єр-міністра України Леоніда Кучми.

З 2003-го — керівник соціологічної служби Національного інституту стратегічних досліджень при Президенті України, директор Соціологічної служби "Український барометр".

Джерело

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти