Перекладемо виступ Путіна на Петербурзькому міжнародному економічному форумі на людську мову.
Насправді все дуже просто. Путін дійсно вважає, що це його історична промова, хоча він нічого нового не сказав.
А головний посил промови, що пролунала: Росія має бути одним із полюсів у багатополярному світі. І для цього Путін робитиме все, що зможе.
Єдиний новий посил: він остаточно відрізає шляхи відступу для свого оточення і для російського бізнесу. Тепер вибору нема – треба йти до кінця, або ти зрадник з усіма відповідними наслідками.
Чого насправді бояться "голуби миру" в Кремлі? Вони бояться того, що під амбітні плани Путіна не створена міжнародна коаліція. І Путін тут грає ва-банк.
Новий світопорядок по версії Путіна поки що не потрібен ні Китаю, ні Індії. Китай не готовий до війни за Тайвань, а Індія не готова і не збирається бути молодшим партнером у трикутнику Росія-Китай-Індія.
читайте такожРосія дотрезвонилася: як Зеленський відшмагав Путіна Європою
Окремо слід зупинитися на армії "російських яструбів". Вона ділиться на клоунів (Володін, Медвєдєв і Кадиров) та на гравців (Патрушев і віднедавна Кирієнко). На перших поки що можна особливо не звертати уваги. Другі відрізняються від "голубів" тільки одним: у них різні погляди на те, коли завершити війну.
Але ні одні, ні другі не зупиняться зараз, бо не захоплено Донбас.
Тому все, що ми чуємо про мирні плани, переговори тощо – це блеф. А щодо епохальної промови Путіна, то він свідомо заганяє себе в ситуацію, з якої він не має шляхів для виходу. І його оточення точно не готове сказати йому "ні".
Вадим Денисенко, директор Українського інституту майбутнього, політичний експерт
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред