Ізраїль і ХАМАС досягли першого припинення вогню: що це означає

22 листопада 2023, 20:17
Це можна назвати певним milestone в цій війні.
Ізраїль, війна в Ізраїлі, ХАМАС
Між Ізраїлем і ХАМАСом - перше перемир'я / Главред

Перемир'я триватиме 4 дні. ХАМАС відпустить 50 заручників, з яких 30 неповнолітніх. Ізраїль відпустить 150 палестинських ув'язнених - жінок і неповнолітніх до 19 років. Ізраїль також зобов'язався припинити польоти розвідувальних дронів на час перемир'я та обміну ув'язненими.

Тут є кілька висновків:

відео дня

1. Перемир'ям скористаються регіональні країни і США, щоб зробити з нього довгострокове або звести інтенсивність боїв до мінімуму. Вони давно намагаються це зробити, і вікно перемир'я дає можливість зараз посилити тиск на Ізраїль і лобіювання через Вашингтон і Брюссель.

2. Це зриває "табу" уряду Ізраїлю на припинення вогню. Прецедент закладено. Це може відкрити дорогу до подальших перемир'їв. Залежить від того, наскільки успішними будуть нинішні домовленості.

3. Звільнення жінок і дітей - це явна спроба ХАМАС зманіпулювати громадською думкою і заробити політичні бали на арабській вулиці. Типу, їх боротьба вся була заради жінок і дітей в ізраїльських в'язницях, а не заради звільнення їх бойовиків. Це повинно як би показувати їх жертовність заради звичайних пригноблених палестинців. На цьому вони продовжуватимуть качати ситуацію на Західному березі на противагу Палестинській автономії.

4. Чим довше триватиме перемир'я, тим активніше ставатиме питання ізраїльської військової присутності в Північній Газі: залишатися чи йти? Тому, якщо не буде знайдено бачення політичного статусу-кво Гази після війни, то Ізраїль буде зацікавлений в тому, щоб не продовжувати його, і продовжувати бойові дії.

5. Зараз буде активна фаза дебатів з приводу майбутнього Гази. Арабські країни будуть просувати "план Лівану" зі створення Палестини, припинення вогню в Газі і повернення біженців. Ізраїль виступатиме за тимчасову окупацію цих територій. Європа і США будуть за міжнародне управління на цих територіях з передачею їх Палестинській автономії. Жоден з планів не є ідеальним. Але тут головне, за що будуть битися - хто стане посередником і мейнстримщиком ідей.

Хто такий Ілля Куса

Експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу аналітичного центру "Український інститут майбутнього".

За освітою Ілля - аналітик-міжнародник. Навчався в Інституті міжнародних відносин у Києві за спеціальністю "Міжнародна інформація". У нього є досвід роботи журналістом: редактором міжнародних новин і кореспондентом, а також якийсь час він працював перекладачем. На посаді аналітика співпрацював з низкою громадських організацій в Україні, на його рахунку чимало публікацій у різних виданнях на тему міжнародної політики, насамперед на тему Близького Сходу.

Володіє англійською та арабською мовами.

Дослідницькі інтереси: геополітика, міжнародна безпека, боротьба з тероризмом, Близький Схід, зовнішня політика.

Джерело

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти