Як готується угода РФ-США

12 квітня 2025, 06:10
1008
Путін розуміє, що буде торг. І знає специфіку Трампа - його любов до себе коханого.
Трамп, армія США
Трамп і війна / Колаж: Главред, фото ua.depositphotos.com, інстаграм Трампа

Дмитрієв, Трамп і як готується угода РФ-США

Українським ФБ пішла цікава історія. Люди подивилися поти Дмитрієва (парламентер від Путіна) в мережі Х, де той хвалить Трампа. І прокльони в коментарях від представників низки африканських і азіатських країн. Природно, з висновком - Дмитрієв робить трохи не те, що обіцяв цим державам Путін. Читач, можливо, додумає, що ось воно "прозріння" глобального Півдня і у РФ будуть проблеми. Однак, на мій погляд, ситуація інша. І її треба розглядати як класичний приклад підготовки до виконання своїх завдань. Для розуміння пост спробую якраз оформити у вигляді завдання з підручника середньої школи.

Дано:

відео дня

Путіну необхідно виходити з війни на своїх умовах

Кандидат (тоді ще кандидат у президенти) Трамп говорить про намір закінчити війну. Але не говорить про "перемогу України".

Путін розуміє, що буде торг. І знає специфіку Трампа - його любов до себе коханого (вже вибачте за тавтологію), прагнення укладати двосторонні угоди і неповагу до інституційного підходу в політиці. Він усе це демонстрував ще на першому своєму терміні.

Треба:

  • сформувати пакет пропозицій
  • і, найголовніше, вибрати парламентера.
  • Переговірнику "треба" сподобатися Трампу.

Рішення:

Вибирають Дмитрієва (точніше вибирають кілька людей, де Дмитрієв був одним із них). Його профіль - керівник фонду прямих інвестицій - якраз структури, яка відповідає за "угоди" в екноміці.

Дмитрієв у мережі Х починає схвально відгукуватися про рішення Трампа. І наривається на гнівні коментарі від (можливо - чому "можливо" - буде нижче) представників країн "глобального півдня".

І, паралельно, відвідує Вашингтон (для чого його тимчасово "прибирають" із санкційних списків), а далі зустрінеться з американськими візаві ще раз.

На цьому можна було б поставити крапку. І дійсно говорити про гнів партнерів РФ із числа країн "Глобального Півдня".

Але давайте замість емоцій увімкнемо мізки. Думати, кажуть, не боляче. І маємо.

Якщо тобі треба викликати симпатію в іншої сторони на складних переговорах, ти заздалегідь запускаєш низку тез, приємних іншій стороні. Причому думаєш що сказати і як донести.

Тепер на пальцях за механізмами.

1. Мережа Х - кому вона належить? І чи є ймовірність, що її переглядатимуть насамперед (ну не однокласників же там читають). Є ймовірність, що це перше враження збалансує можливий негатив, який потім підкинуть спецслужби у твоєму профайлі. Тим паче, що Трамп не надто їм довіряє.

2. ти знайшов що сказати, але треба показати ефект. Що ти готовий повторювати свої тези навіть на тлі обурення аудиторії і прокльонів на твою адресу. А так само звинувачень у "зраді" російської політики. І тут якби не було коментаторів, їх би варто було придумати. І тут я пропоную читачеві поставити запитання: яка держава першою поставила на службу "фабрики ботів" і "фабрики тролів"?

Зазначу так само, що тло "прокльонів" у коментарях вельми приємне Трампу і Маску - вони стикалися з тим самим.

Але (з точки зору російської політики), навіть тисячі прокльонів у коментарях жодним чином не впливають на позиціонування РФ на глобальному Півдні. Бо важливі рішення керівництва цих країн. А там працюють інші механізми.

Тому можна захоплюватися бурею в склянці під постами Дмитрієва.

А можна замислитися. І зрозуміти, що у цих постів є всього лише кілька адресатів. А коментатори потрібні для масовості, для просування твіта. Або, образно висловлюючись, як купа перегною, на якому автор намагається виростити квіточку для Трампа.

До чого я це пишу. Хороший кейс, який показує, що Україні теж варто подумати над більш довгою підготовкою комунікації з партнерами та опонентами. Кінний наскок не завжди допомагає. Та й США не все втрачено. Адже є інтереси збройових компаній. Є переплетення геополітичних інтересів у чорноморському регіоні, на якому Україна може грати. Є, зрештою, нові регіональні супердержави, з якими треба мати справу. А отже, час замислюватися над питаннями:

а) які напрямки нам важливі

б) хто там буде комунікатором

в) які тези вже сьогодні треба донести

г) які механізми (інстрменти) донесення обрати

Якось так.

Хто такий Ігар Тишкевич

Білоруський аналітик, публіцист, блогер, експерт програми "Міжнародна і внутрішня політика" Українського інституту майбутнього. Автор аналітичних публікацій про білоруську та українську політику та економіку. Дослідницькі інтереси: еволюція політичних систем і політичних інститутів у країнах, що переживають трансформацію; суспільні відносини, можливості корекції системи відносин і впливу на неї; зв’язок економічних відносин і міжнародної політики, взаємний вплив; регіональна політика – Східна Європа і Причорномор’я. Розробив низку навчальних програм та тренінгів з комунікацій, політичних кампаній, пише uifuture.org.

З червня 2024 року – головний експерт з питань вивчення Росії Українського институту майбутнього.

Джерело

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти