Лукашенко створив легальні передумови для палацового перевороту в Білорусі.
Саме так. Олександр Лукашенко, намагаючись зміцнити і зберегти владу, приймає нову конституцію, в тексті якої є декілька прямих норм. У тому числі про "виключення агресії з території Білорусі" (ст.18) і відсторонення президента від посади за порушення конституції (ст. 88).
Конституція набула чинності на тлі російсько-української війни. І створилися легальні підстави для запуску механізму.
читайте такожБойові дії перемістяться на територію Білорусі, або Чому заметушився Лукашенко
Пряме вторгнення збройних сил Білорусі в Україну зроблить ситуацію остаточно ясною, що не допускає іншого трактування.
Це вперше в історії правління Лукашенко дає легальні (!) і легітимні (що сприймаються суспільством) передумови для палацового перевороту.
Сам процес навряд чи стартує швидко. Але при погіршенні ситуації для РФ може з'явитися достатня кількість чиновників і силовиків, які не бажають розгрібати наслідки агресивної політики Путіна. Ну і перспектива приваблива – перетягнути ковдру на себе, не надто ділитися з політичними опонентами (тобто залишити стару систему внутрішніх балансів в еліті), але при цьому уславитися демократами і навіть вискочити з-під санкцій.
читайте такожВійна в Україні "зависла" - як Росія діятиме далі
Щоправда, є й інший варіант у випадку, коли під Путіним задрижить земля. Це коли Лукашенко прокине союзника, використовуючи доречну підказку від Латушка про окуповану територію (Павло Латушко – керівник Народного антикризового управління Білорусі; частина "нової опозиції" Білорусі виступила з ініціативою про те, що міжнародне співтовариство має визнати Білорусь територією, окупованою Російською Федерацією, – ред.).
Ігар Тишкевич, експерт програми "Міжнародна та внутрішня політика" Українського інституту майбутнього
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред