Як Путіна принизили кілька разів поспіль

Такого приниження, як за останні дні, Путін не отримував уже давно, якщо не зважати на його воєнні невдачі в Україні.

Найбільше за все Путін боїться приниження
Почалася десакралізація Путіна – що не день, його то принижують, то ображають / УНИАН

Токаєв привселюдно образив Путіна. Але навіщо Кадиров принизив Путіна одразу після цього?

Минуло два дні з того моменту, як президент Казахстану публічно заявив, що ніколи не визнає "ЛДНР". Такого приниження Путін не отримував уже давно, якщо не зважати на воєнні невдачі в Україні.

За два дні ми отримали дві відповіді з РФ на слова Токаєва. Спочатку Путін зовсім по-дитячому назвав його іншим іменем. Путін із першого моменту це робив. А робив він це по одній причині – Токаєв зламав йому схему "наступник". Після позбавлення всіх можливостей Назарбаєва і його сім’ї впливати на ситуацію в Казахстані Путін уже не має сумнівів у тому, що старість у маєтку в Геленджику неможлива. Тому реакція Путіна була традиційною – перекрутити ім‘я неприємної йому людини, адже над цим вічно повторюваним жартом, судячи з усього, сміється все його оточення.

Друга реакція – заява-звернення Кадирова до членів ОДКБ із вимогою відреагувати на слова Токаєва і, напевне, визнати "ЛДНР".

Всі експерти почали говорити про те, що керівник Чечні почав приміряти на себе халат "бухарського еміра", хоча, як на мене, нічого такого нема. Не мріє він про самостійне плавання, і не настільки він тупий, щоб не розуміти: за межами Грозного він розчиниться в політичному просторі (хоча прикладів такого політичного самогубства в історії було багато). Він багато років грає роль блазня, якому дозволяється говорити все. Тому він просто не завжди розуміє грань між дозволеним.

Але для нас це не важливо – важливіше те, що він вдруге принизив Путіна. Справа в тому, що відповіді на заяви Кадирова немає і не може бути.

Вірмени не можуть визнати "ЛДНР", бо це означатиме визнати правоту Азербайджану щодо Карабаха. Лукашенко вже рік обіцяє відвідати Крим, але для нього це означатиме майже капітуляцію. Киргизи просто бояться бути розчавленими між казахами, китайцями і росіянами.

читайте такожЩо чекає на Росію, Україну, а також хворого і втомленого Путіна

Питання Кадирова має одну відповідь: захоплення країн ОДКБ. А на це у Путіна немає ні сил, ні можливостей.

З моєї точки зору, чим більше буде таких ляпів – тим швидше відбудеться десакралізація Путіна. Так, це станеться не завтра, але процес пішов. І чим більше яструби будуть розправляти свої крила, вимагаючи неможливих перемог, тим краще для нас.

читайте такожРосія дотрезвонилася: як Зеленський відшмагав Путіна Європою

Путін найбільше боїться приниження. Його потрібно принижувати щодня. І на всіх рівнях. Його психіка цього не витримає.

Вадим Денисенко, директор Українського інституту майбутнього, політичний експерт

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти