Обшуки у Віктора Медведчука пов'язані з тим, що кілька місяців тому в Офісі президента звернули увагу на те, що у них падає рейтинг. У цей же час Зеленський дав зрозуміти своєму оточенню, що він хоче на другий термін. Тоді ж і почали шукати варіанти, за рахунок яких можна зупинити падіння. Один з них – боротьба з проросійськими силами всередині України, адже вважається, що "медведчуки" займають частину електоральної ніші Зеленського особливо – на Донбасі.
Про це, природно, повідомили США, оскільки про серйозні речі їм у нас повідомляють. Тим більше, що на це була б негативна реакція Москви. І вони не заперечували. Тобто безпосередньо це не пов'язано з американцями, але "наїзд" на головну проросійську силу був узгоджений з ними ще кілька місяців тому. Оскільки відтоді події розвиваються своєю чергою - закриття каналів, націоналізація власності, зокрема, трубопроводу ПрикарпатЗахідтранс.
Наступним логічним кроком було якраз порушення кримінальної справи, тому що раніше введені санкції РНБО щодо Медведчука і Козака абсолютно неправові. Що, власне, і зробила зараз Генеральна прокуратура. У Венедиктової дійшли руки, і вона, нарешті, санкціонувала слідчі дії по відношенню до Медведчука і Козака.
читайте такожМедведчук і Козак звинувачуються в держзраді: підписаний документАле Медведчуку це нічим не загрожує. У нього вже різко звузилося електоральне поле, але більше він ніяк не постраждає. Оскільки він не тільки дуже досвідчений юрист, але він вже давно в українському бізнесі. Тобто він вже давно нічого не підписує і ніяких прямих вказівок на протиправну діяльність не дає. Тобто вхопити його за що-небудь буде практично неможливо. Хіба що всі, починаючи від його дружини, Оксани Марченко, і самого Козака, зберуться і почнуть давати проти нього свідчення. Але так не буває. Наслідки можливі хіба що для Козака, оскільки він є номінальним власником - очевидно, що він міг підписувати якісь документи в рамках операційної діяльності і тому на нього щось можна буде знайти.
Тим не менш, для самого Медведчука наслідки вже є всередині ОПЗЖ. Адже як тільки у нього почалися проблеми з владою, різко посилився вплив зв'язки Бойка-Льовочкіна. Мало того, у Бойка почав рости рейтинг після того, як Медведчука відсунули убік. Крім того, у Медведчука знизилися і ресурсні можливості, оскільки бізнес Козака "годував" його політичну систему. Крім того, про свої проекти заговорив і Рінат Ахметов, який раніше не хотів ні конкурувати, ні допомагати Медведчуку. І його проект з Новинським, який також розрахований підконтрольну частину Донбасу, теж буде бити по Медведчуку.
Зі свого боку, Путін вже почав думати про своє місце в історії і вважає себе великим шахістом. І від того, що човен з'їв суперник, він не буде лити сльози з приводу втраченої сильної фігури, так як вона у нього в запасі не одна. Безумовно, Путін через Медведчука посилить тиск на Україну, але ламати списи і вписуватися за Медведчука він не стане, хоча при нагоді він його обов'язково підтримає.
Медведчук не є наріжним каменем в політиці Путіна і якщо (не дай бог) будуть розвиватися плани російського президента по відновленню недоімперії, то він пожертвує Медведчуком і забуде про нього.
Зрештою, Медведчук теж не пропаде - в крайньому випадку, він виїде в Росію, де у нього є свій бізнес.
Олександр Кочетков, політичний аналітик, спеціально для Главреду
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред