Як Туреччина вперше жертвує економікою заради політики

4 травня 2024, 09:51
2013
Обмеження на торговельні операції з Ізраїлем через ситуацію в Газі є доволі таки безпрецедентними.
Як Туреччина вперше жертвує економікою заради політики
Про унікальність останнього рішення Ердогана / Фото: president.gov.ua

Зовнішня політика Туреччини завжди була прагматичною. З огляду на те, що зовнішня торгівля є основним інструментом економічного розвитку і зростання, Туреччина традиційно уникала будь-яких політичних кроків, які могли призвести до важких торговельно-економічних втрат для Республіки.

Саме дуже динамічний турецький бізнес-клас зумовлює позицію ТР щодо санкцій проти росії (яких Туреччина уникає з усіх сил).

відео дня

В цьому контексті обмеження на торговельні операції з Ізраїлем через ситуацію в Газі є доволі таки безпрецедентними.

Унікальність рішення Ердогана заборонити експортно-імпортні операції щ ізраїльськими портами лежить відразу в двох площинах.

По-перше, це на моїй памʼяті перше серйозне зовнішньополітичне рішення, яке прийняте всупереч бізнес-класу, але з огляду на тиск ісламістських сил.

По-друге, це також перший на моїй памʼяті випадок принесення Туреччиною економіки в жертву політиці.

Ну, що ж це дало нам право очікувати запровадження такого ж підходу до росії. Раз принципи важливіші за гроші, то завжди?

Хто такий Богдан Яременко

Богда́н Васи́льович Яре́менко (нар. 25 вересня 1971, Київ) — український дипломат, політик і громадський діяч. Надзвичайний та Повноважний Посланник 1-го класу, генеральний консул України в Стамбулі (з 2010), за сумісництвом представник України при Організації чорноморського економічного співробітництва (2010—2013). Народний депутат України 9-го скликання.

Голова правління заснованого українськими дипломатами благодійного фонду Майдан закордонних справ, повідомляє Вікіпедія.

Джерело

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти