Майбутні потрясіння Росії: міст вирушить на морське дно, а Крим стане пасткою

Крим стане пасткою для російських військ, тому їм доведеться евакуюватися, наприклад, до Новоросійська.
ВСУ, Кримський міст
Після руйнування сухопутного коридору і Кримського мосту півострів стане пасткою / Колаж 93-тя ОМБр Холодний Яр, соцмережі

Президент Зеленський в інтерв'ю Financial Times заявив, що Україна не сприймає варіанти, що виключають звільнення Криму, але припускає можливість повернення півострова невійськовим шляхом. І, на мій погляд, на сьогоднішній день є два шляхи звільнення Криму.

Перший, який я вважаю найбільш вірогідним, передбачає, що Кримський півострів буде звільнено в результаті наступальних дій ЗСУ. По-перше, наші війська вийдуть до Бердянська і переріжуть сухопутний коридор до Криму, який зараз проходить по окупованих територіях. По-друге, на дно морське буде покладений Кримський міст.

Після таких дій Крим стане пасткою, тому противник буде змушений евакуюватися з Криму, наприклад, в Новоросійськ. Адже все угруповання російських військ, яке знаходиться на півострові, буде повністю небоєздатним без забезпечення і підтримки. Морським шляхом, чисто поромними переправами, або якось інакше забезпечити життєдіяльність цього угруповання буде неможливо.

Переконаний, що в цьому випадку Росія добровільно звільнить півострів, відійшовши на більш вигідні позиції.

Другий варіант передбачає, що в результаті успішних дій ЗСУ зміниться політичне керівництво Російської Федерації і будуть проведені перемовини на умовах України, після чого і буде звільнений Крим. Припускаю, що президент Зеленський мав на увазі саме такий сценарій, коли Росія буде змушена піти на перемовини на наших умовах і деокупувати Крим, як і всі інші українські території.

Як в Росії відбудеться зміна правлячої еліти – це інше питання. Можливо, це трапиться в результаті перевороту – військового чи не військового, якого завгодно, і тоді до влади в Росії прийде більш розсудлива еліта і погодиться на справедливі умови України, зокрема, залишить Крим у спокої.

Сьогодні складно прогнозувати, як саме все станеться. Одне можна сказати точно: все залежить від успіхів наших Збройних сил. А успіх ЗСУ залежить як від підтримки всієї світової спільноти, так і від стійкості наших солдатів, нашого вміння воювати, а також стійкості нашого тилу. Це чудово розуміють у Кремлі, тому й завдають таких запеклих терористичних ударів по наших тилових об'єктах. Це робиться в надії на те, що наш тил здується, і Україна буде змушена сісти за стіл перемовин на умовах Москви. Але цього не буде.

Юрій Касьянов, військовослужбовець ЗСУ, блогер, спеціально для Главреда

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти