Крим як могила Путіна

Вперше Україні вдалося військовими методами "достукатися" до почуттів і мізків переляканих росіян.

Владимр Путін
Владимр Путін / Фото-сайт Кремля

Кремль не знайшов у собі сили визнати, що удар по найбільшій російській авіабазі в Криму, ймовірно, завдали ЗСУ. Вся кремлівська пропагандистська машина реактивним чином і хором заговорила про випадкові вибухи на аеродромі в Саки і мінімальний збиток. А Україна поки не стала наполягати на своєму авторстві, але і не приховувала свого "глибокого задоволення" досягнутим результатом. Поки є "вільний час і сили", українці успішно спробували перевести інтенсивні військові дії в Крим. Але головне - що досягнутий військовий і політичний ефект цієї блискучої операції в Криму вище пропагандистського успіху. Іншими словами, у вдалому ракетному обстрілі потужної російської авіабази в Криму для України більше політичних вигод і ефектів, ніж військової удачі. Так і має бути, бо зупинити цю страшну російсько-українську війну легше політичними методами, ніж військовими силами.

Путін і його оточення в шоці. Розгром авіабази в Саки - це страшний удар по психіці Путіна і його російському іміджу суперсильного, надійного і мудрого правителя.

По-перше, Путіну і Кремлю нарешті стало зрозумілим, що тепер війна торкнеться всіх окупованих за 8 років території, а не тільки тих, де він хоче воювати. З іншого боку, Путіну важко зробити ефектну "відповідь" на цю блискучу операцію - він вичерпав всі методи військово-політичного тиску на Україну. А Україна ще тільки починає намацувати політичні больові точки Кремля. Як виявилося, для Путіна Крим - одна з таких небезпечних точок.

По-друге, грубо зірвано російський туристичний сезон у Криму. Крим стає не "раєм", а небезпечним для росіян місцем життя і відпочинку.

По-третє, середній клас Росії, який так вперто не помічав російського-української війни раптом зрозумів різницю між "операцією" і війною проти України. Тепер залякані відпочивальники з Криму рознесуть по всій країні цю погану звістку, що йде справжня війна, і вони, все населення Росії, стали частиною цієї війни.

Вперше Україні вдалося військовими методами "достукатися" до почуттів і мізків переляканих росіян, минаючи потужну російську кремлівську пропаганду. Це дуже добре.

Але найголовніший політичний ефект бомбардування Криму ще попереду. Тепер пропаганді Кремля буде дуже важко втримати версію про випадковість ракетного обстрілу або самозаймання авіабази, а "телевізійна Росія" раптом відчує, що Путін розгублений і не знає, як прямо, а не побічно і підло "відповісти" Україні. Виходить, що Путін не просто промахнувся зі своєю реакцією на ракетний обстріл в Криму (випадкові вибухи боєприпасів), але він і не має засобів і мужності "відповісти".

Росіяни почнуть, поки тихо, підозрювати, що Путін як російський лідер ще унікальний, але він вже слабкий і немічний. Мало того, що він самовільно почав війну з Україною, не розрахувавши своїх сил і наслідків, але він ще виявився не здатний захистити росіян від цієї війни. Виявилося, що Путін сильний лише в пропаганді російського телебачення, а не в житті. Стає зрозумілим, що Путін сильно ослабнув і вже не володіє ситуацією і управлінням країни, яку він загнав у катастрофічну війну з Україною.

А слабкий політичний лідер Росії - будь то цар, генсек або президент - завжди вважався в Росії найсильнішим пороком і злочином. Бо в російській психології "глибинного народу" вважається, що "господар країни" не може бути слабкішим за його слуг і рабів. Інакше його чекає розчарування і презирство з боку підданих і пошук нового "царя".

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти