Хто такі антивакцинатори, і що з ними робити

Коли ми говоримо про антивакцинаторів, ми переважно натикаємося на слова "ідіот, здурів, збожеволів". Насправді, це глибинна помилка.

В Україні відкрився перший центр масової вакцинації від COVID-19
Половина українців не хочуть вакцинуватися / УНИАН

Цей текст написаний не для суперечок, а для того, щоб ми, з однієї сторони спробували знайти шляхи виходу з епідеміологічної кризи, а з іншого, щоб ми перестали обзивати один одного ідіотами. Адже правда, як завжди знаходиться посередині

Трохи цифр. 50% українців, згідно з дослідженням Українського інститут майбутнього, досі категорично проти вакцинаціі. І це трохи менше ніж було на початку вакцинаціі. Простіше кажучи, кількість тих, хто (теоритично) погодився на вакцинацію така сама, як і на початку пандемії.

Якщо взяти Європу і колишній СРСР, то за останній тиждень лідери за кількістю смертей від ковід на 1 млн населення:

 • Румунія​ 132
 • Болгарія​ 103
 • Литва ​78
 • Вірменія​ 75
 • Боснія і Герцеговіна​ 67
 • Чорногорія​ 67
 • Грузія​ 60
 • Молдова​ 58
 • Північна Македонія​ 57
 • Латвія​ 54
 • Україна ​53
 • Росія ​48
 • Сербія​ 43

Джерело: Worldometers

Ці цифри набагато коректніші, ніж ті, які тиражують більшість наших ЗМІ, де дають загальні цифри, а не у прив‘язці до кількості населення. В цьому списку хочу звернути увагу на одну особливість: 9 країн є перш за все православними або моноправославними за віросповіданням. Але про це, нижче.

Реклама

читайте такожВчені розповіли про наслідки вакцинації проти коронавірусу для вагітнихЗараз єдина і головна стратегія влади полягає в перекиданні відповідальності на регіони та мерів. Заяви Ляшка про звільнення керівників областей, бо логістично не так поставлені пункти вакцинаціі - це піар, який не має нічого спільного з реальністю. Центр програв вакцинацію. І від того, що буде звільнено керівника облздоров‘я, чи ні - це ніяк не вплине на 50% тих, хто категорично проти вакцинаціі. Логістика пунктів вакцинаціі та логіка прийняття рішення про вакцинацію корелюють, але дуже слабо.

Зараз влада просто хоче хайпом про звільнення керівників відділів здоров‘я (можливо і справедливим) замінити тему, чому не йдуть вакцинуватися, на те, де і куди люди ходять. Це дозволить виграти час для чиновників, але не для людей.

Коли ми говоримо про антивакцинаторів, ми переважно натикаємося на слова "ідіот, здурів, збожеволів". Насправді, це глибинна помилка. До антивакцинаторів треба ставитися, перш за все, як до апологетів новітніх релігійних сект. І таких сект в нашому житті, завдяки соцмережам і змінам комунікаційних ланцюжків, з кожним роком буде все більше. Між іншим, войовничі вакцинатори, також підвид таких самих сект. Без розуміння цього, ми не зможемо комунікувати в суспільстві, і не зможемо не сваритися з близькими. Люди не те, щоб божеволіють, вони просто ідуть в квазірелігії де існують свої кіазіобряди. Ще раз повторюся, з кожним роком, подібних історій буде все більше.

читайте також"Або вакцинація, або ізоляція": ​Кличко заявив, що Київ на порозі "червоної" зониВ будь-якій подібній структурі (антивакцинатори, це вже протоструктура зі своєю ієрархією авторитетів), а у нас це 50% людей, є свої буйні, помірковані, приблудлі і т.д. Комунікація з ними - це складний механізм, де агресія є останнім із можливих пунктів.

Позиція влади, яка доволі слаба, особливо в таких випадках, переважно базується або на ідіотичному мовчанні (все ж може розсмокчеться) або на не менш ідіотичному: а давайте блокувати пости в соцмережах (пропозиція міністра Ткаченка).

Два видимі корені проблеми. Окремо хочу зупинитися на двох важливих аспектах, які лежать на поверхні. Всі країни-лідери смертності від коронавірусу в Європі - переважно православні країни. Абсолютна більшість православних церков Європи, і особливо Російська церква і її відгалуження, якщо не відкриті, то мовчазні противники вакцинаціі. В наших широтах вони, за вказівкою РФ, навіть пробують очолити цей процес, не розуміючи до кінця суті того, що відбувається. І які наслідки це матиме для РПЦ, між іншим.

Другий момент: переважно в усіх цих країнах дуже високо розвинене самолікування, відносно невисока довіра до лікарів і відносно висока довіра до нетрадиційних методів лікування.

Звичайно, потрібні глибші дослідження (привіт державі, яка це не зробила), але ці висновки лежать на поверхні. І, на жаль, релігія є негативним фактором в питаннях одурманювання народу.

Висновки.

1. Терміново потрібно зробити велике соціологічне дослідження мотивів антивакцинаторів і потім його регулярно повторювати і поглиблювати.

2. Треба зробити максимальні стимули для тих 35%, які теоретично готові вакцинуватися, щоб за три місяці мати 40% вакцинованих.

3. З числа противників вакцинаціі виділити, згідно дослідження, групу в 15-20%, які хитаються і провести кампанію направлену тільки на них. Задача до 1 квітня їх вакцинувати.

4. Знизити градус напруги по відношенню до тих 30% , які будуть категорично проти (з цих 30% можна буде потім знайти половину, яка за певних обставин готова буде йти на вакцинацію.

Чи складно це зробити? Ні. Чи дорого це? Також ні. Просто потрібно перестати грати в пінг-понг.

viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Зацвіте навіть палиця: як приготувати супер відвар для кімнатних рослин з того, що є під рукоюЗацвіте навіть палиця: як приготувати супер відвар для кімнатних рослин з того, що є під рукою Найсмачніший і ефектний салат на Новий рік 2022: готувати всього 15 хвилинНайсмачніший і ефектний салат на Новий рік 2022: готувати всього 15 хвилин Блекаут на Новий Рік: українців попередили про віялові відключення електрикиБлекаут на Новий Рік: українців попередили про віялові відключення електрики В Україні впали ціни на газ для населенняВ Україні впали ціни на газ для населення Прикмети на 29 листопада: що не можна робити в Матвіїв день і як не потрапити в бідуПрикмети на 29 листопада: що не можна робити в Матвіїв день і як не потрапити в біду
Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти